Zavrieť

Porady

Životná poistka

Platím 7 rokov životnú kapitálovú poistku v mesačných splátkach po 26,56 €. Zaplatil som tam už nejakých 2800 € a teraz som chcel požiadať o informáciu o odkupnej hodnote. Na moje prekvapenie mi prišla informácia, že odkupná hodnota mojej zmluvy je 890 €. A kde sa podeli všetky tie peniaze? Veď za 9 rokov si nemôžu účtovať 2000 € ako administratívne poplatky. Ako mám postupovať, a kde sa dozvedieť, aká je skutočná pravda? Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
ivka70 pises, ze ide o poistku, nie o sporenie ... tak co cakas? zmluvu si citala?
ikovacikova čítala. Pretože je tam napísané, že je to so sporením a po ukončení mi majú vyplatiť 5000€
sosak No ale až po dohodnutom čase poistenia, nie predčasné ukončenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Martuk je offline (nepripojený) Martuk

    omylný človek, ktorý sa rád nechá poučiť a občas má aj svojský pohľad na vec :-D ...viac Martuk
    tých 5000 € ti vyplatia pri dožití, resp. úmrtí plus nejaké zhodnotenie. Takisto nemôžeš rátať, ako to robí 99 % klientov poisťovní, že mesačná splátka x počet rokov a to dostanem. A už vôbec takto nemôžeš postupovať pri predčasnom zrušení. Totiž výplaty, či už odkupné pri predčasnom ukončení, alebo dožitie (pri skončení dohodnutej doby poistenia, podliehajú zdaneniu. Treba si uvedomiť, že časť z tejto splátky (v tvojom prípade 26,56) ide na pripoistenia, časť na náklady, časť na administratívu a podobne. Takže z tvojich 26,56 ide reálne na čisté zhodnotenie podstatne nižšia čiastka a jej výška závisí okrem iného aj od počtu a ceny pripoistení, ktoré máš dohodnuté v zmluve a takisto aj od typu produktu a ako bol, resp. je nastavený.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    Okrem vyssie popisaneho, preco si myslis ze zrusenie zmluvy je bez nejakej sankcie ?
    Bud dodrzis zmluvu a dostanes garantovane peniaze, alebo nedodrzis a dostanes prd... Vyber si
    Martuk i tak še to da hutorec. Máš u mňa plus

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Podstatné je aj obdobie, na ktoré je uzatvorená. Zmluvná odkupná hodnota je viazaná na tento dátum. Ak to chceš odkúpiť skôr, samozrejme, že tá suma bude nižšia.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ikovacikova No hej, to chápem, ale nie 2000€
    Martuk Ako som už písal: ty NEMÔŽEŠ rátať s tým, že celá splátka ide na zhodnotenie. Odrátaj z toho cenu(y) pripoistenia(pripoistení) a ďalšie veci. Neviem, čo v danej zmluve máš, ale odhadujem, že tebe ide na samotné zhodnotenie 15, max. 20 € a zbytok sú pripoistenia. Takisto si uvedom, že v tomto je zahrnutá aj provízia pre človeka, s ktorým si uzavrela zmluvu a táto provízia sa obyčajne spláca cca 2 až 4 roky pri priemernej dobe trvania zmluvy. Čiže v prvých, dajme tomu 4 rokoch, išla časť tvojej mesačnej splátky na vyplatenú províziu pre sprostredkovateľa.
    ikovacikova Ďakujem
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.