Zavrieť

Porady

Počas PN v škole?

Dobrý deň. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Som študentka na VŠ a tento týždeň som momentáne na PN. Avšak, vo štvrtok píšeme dôležitý zápočet a keďže opravný termín nie je,musím sa ho zúčastniť. Chcela by som sa spýtať,ako funguje PN u vysoškoláka? Môže mi prísť nejaká kontrola skontrolovať či som doma, ako keď pn-kuje zamestnanec? Alebo to pre mňa neplatí keď nedostávam nemocenské? Ďakujem za odpoveď.

PS. Ak som napísala túto otázku do zlej rubriky,tak sa ospravedlňujem.
Mila123 nedostávaš nemocenské pretože ? nie si poistená v SP? alebo je iný dôvod? máš normálne vypísanú práceneschopnosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Podľa toho, ako dlho si na PN. Teoreticky: do 10-tich dní ťa môže skontrolovať zamestnávateľ (v tvojom prípade niekto z VŠ), potom už SP. Ale keďže si asi študent denného štúdia - si potom poistenec štátu. A nedostávaš nemocenské - takže asi nikto ťa kontrolovať nebude. Ale nie je problém sa dohodnúť s lekárom (ošetrujúcim), aby na tú dobu ti napr. vystavil "vychádzku" a pod.

    Ak by to však nešlo - VŠ nie je všemocná oná.... keď sa nemôžeš dostaviť na zápočet pre chorobu (vraj opravný neexistuje - blbosť) - práve pre takéto situácie volá sa to náhradný termín a ten VŠ musí povoliť (dôvod nevykonania riadneho termínu nebol tebou zapríčinený, ale chorobou).
    P.S. ale prečo sa neinformuješ priamo na dekanáte fakulty. Ak by si tam nepochodila - tak rektorát.....
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alaya1 Kazda univerzita ma iny studijny poriadok, o nahradny termin musi poziadat pisomne prodekana pre vzdelavanie, moze suhlasit a stanovit termin, mozu jej aj odporucit pre neucast zo zdravotnych dovodov opakovat rocnik: Ale miesto vypisovania na Porade mala uz telefonicky kontaktovat svoju studijnu referentku a dotazovat sa tam.
    mareko Kto by chodil kontrolovať študentku? Veď kontroly robia iba pre to, aby mohli zobrať peniaze ....
    alaya1 Ak odovzdala doklad o DPN na studijne oddenenie, nemoze sa zucastnovat vyucovania a nalezitosti s tym spojenych
    mareko To je samozrejme pravda, no ak má mať potom problém ... je to cesta menšieho odporu, ako skúmať a dokazovať, že jej mali dať náhradný termín apd. Toť môj súkromný pohľad na vec
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Charakteristika VŠ
    http://www.socpoist.sk/student/55167s

    PN vysokoškoláka
    http://www.porada.sk/t154057-pn-u-vysokoskolaka.html

    Kontrola
    http://www.socpoist.sk/aktuality/55037c


    Zápočet
    Ak sa študent nemohol zo zdravotných a iných dôvodov (napr. reprezentácia školy) zúčastniť náhradného termínu pre získanie zápočtu, určí garant študijného predmetu ďalší náhradný termín, spravidla do konca tretieho týždňa od začatia semestra.
    https://www.google.sk/search?client=...est&gws_rd=ssl


    P.S.:
    Zariaď sa ako chceš. Ale telefonicky asi veľa nevybavíš. Písomne to síce podáš, no to by si musela ísť z domu do školy a tým pádom tiež porušiť liečebný proces.
    Na Tvojom mieste by som to riskol a šiel na zápočet...zdokladovanie prípadnej neprítomnosti doma vieš vždy dodať dodatočne.
    Samozrejme veľa záleží od zdravotného stavu a aj choroby samotnej.
    Oliwa Existujú aj maily... okrem rodiny, spolužiakov či kamarátov, ktorí to môžu podať tiež...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.