Zavrieť

Porady

DVZ_RO menej ako 90 dní

Dobrý deň,
prosím súrne o radu.. Zamestnanec mal 3.10. 2016 pracovný úraz.. Do zamestnania nastúpil 13.07.2016. V deň pracovného úrazu odpracoval 4,25 hodiny. DVZ vypočítam ako VZ (7/2016+8/2016+9/2016)/82? Október 2016 som nezarátala, nakoľko rozhodujúce obdobie je menej ako 90 dní, t. j. je do dňa predchádzajúceho dňu, kedy vznikla PN.. 1.10. a 2.10. nepracoval, lebo bola sobota a nedeľa.. Ale program mi tam tie odpracované hodiny v deň pracovného úrazu do vymeriavacieho základu zarátal..
Ďakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je teraz online Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    No to je taká ošemetná vec. Aj keď je to príjem v prvý deň PN, čiže by nemal spadať do VZ v rozhodujúcom období, ale vymeriavací základ sa určuje na mesačnej báze, ak je PN do konca októbra, potom VZ za október je mzda za tých 4,25 hodiny, počet dní v októbri, za ktoré sa platí poistné sú 2 a teda máme VZ za 2 dni pred PN a nakoniec to do VZ ide. Aby to do VZ nešlo, muselo by byť v zákone napísané, že rozhodujúcim obdobím pre platenie poistného nie je kalendárny mesiac ale deň.
    Emik27 Ach jáááj Pani na Sociálke mi povedala, že to tam nejde.. Ale veľmi pekne Vám ďakujem, opravím to! Konečne som to pochopila Ešte raz ďakujem!!!

    DVZ_RO menej ako 90 dní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.