Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce - urad prace

Ideme zamestnávať pracovníka do konca roka, ktorý je vedený na úrade práce na dohodu, lenže aby dostal ten príspevok od úradu jeho mzda nemôže byť vyššia od tych 148,57€ v hrubom za mesiac ale na dohode zas musí byť vypísaná mzda a rozsah pracovného času. Tak aká hodinovka alebo mzda môže byť na dohode?
Ešte som s takýmto nemala skúsenosti, dohodu robím prvý krát.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Dohodár nemá mzdu ale odmenu za prácu na dohodu. Odmena záleží na dohodu ale nesmie byť nižšiia ako MM/hod 2,328 €.
    Len pripomínam, že ak sa jedná o opakovanú činnosť,DoVP nie je vhodná. Tu treba DoPČ.
    Tak ano odmenu, nesmie byť MM/hod nižšia ako 2,328 ale nemôže zarobiť viac ako 148,57€ v hrubom. Tak ako to mám dať na tú dohodu aby to pasovalo aj na úrad prace? Neviem dopredu koľko bude robiť Bude zamestnaný do konca decembra na dohodu.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Do dohody mozete dat tu minimalnu hodinovu mzdu, len treba ustrazit pocet hodin, ktore v danom mesiaci odpracuje, aby vysledna mesacna odmena neprekrocila v hrubom hranicu pre evidenciu UP. Kazdy mesiac mu potom date potvrdenie o skutocne vyplatenej odmene pre UP.
    monika08031992 Ďakujem, toto som chcela vedieť, takže mu napíšem tú minimalnu hodinovku ako odmenu ale na vyslednu vyplatu nesmie mať viac hodín odrobených ako na tú sumu UP.
    ivka70 ano, davate pozor na pocet odpracovanych hodin v mesiaci, aby to vyslo.

    Dohoda o vykonaní práce - urad prace

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.