Zavrieť

Porady

Cena hrubej stavby RD - dá sa to približne odhadnúť?

Vedel by mi niekto približne odhadnúť cenu rodinného domu, ak pôdorys by bol 12 x 8 metrov, dom by mal podkrovie a bol by čiastočne podpivničený? Pivnica cca polovica pôdorysu. Dom bez zbytočných nadštandardov, jednoduchý. Vďaka.
Pozemok je veľmi mierne svahovity, klesá smerom od cesty do záhrady. Klesanie cca 65 cm na desať metrov. Inžinierske siete na pozemku, spodná voda nehrozí.
Na dedine cca 100 km od Bratislavy.
Naposledy upravil Nechtík : 12.11.16 at 22:57
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Na to treba presnejsie zadanie. Z akeho materialu? Strecha aj s oknami?
    Existuje profesia rozpoctar. Ked som musel banke predlozit rozpocet, pani tukla do kalkulacky a za pol minuty mi povedala celkove naklady, ktore o 50% prekrocili moju predstavu. Nakoniec sa ukazalo ze mala pravdu. Hruba stavba bola z toho asi tretina (mozno stvrtina).

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Cca 150 - 250 tisíc EUR. Myslím celá stavba. Hrubá stavba môže byť niečo cez polovicu.
    pavol54 On nenapísal že v Bratislave a v satelitoch. Podľa polohového koeficientu, stupňa rozostavanosti a nahliadnutia do znaleckého posudku podobného čiastočne dokončeného domu po kolaudácii aj za 80 000,.eur

    Ottingerova je offline (nepripojený) Ottingerova

    Ottingerova
    Niečo podobné postavil - zväčša svojpomocne - brat, hrubá stavba ho vyšla do 50 tisíc eur. Záleží od toho, do akej miery ste niektoré práce schopní urobiť sami. Ale práca je na tom určite najdrahšia. Materiál sa dá zohnať so zľavami, rozdiely sú niekedy neskutočné.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    rovina / svah
    dostupnosť a vzdialenosť
    spodna voda
    siete
    ?

    priblizne od 750 e/m2

    Cena hrubej stavby RD - dá sa to približne odhadnúť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.