Zavrieť

Porady

ešte k Dohoda o pracovnej činnosti a ÚP?

Veď som aj vravel na začiatku zamestnávateľovi, že nemôžem prekročiť daný príjem. Vravel, že sa na mzdovom na to pozrú. No asi sa na to nepozreli. Papier som na ÚP odniesol a pri podpise mám doniesť príjem na tlačive. Teda dostal som viac ako 148 Eur. Dávku nepoberám, vyradia ma, ďalej budem pracovať na dohodu o pracovnej činnosti. Zamestnávateľ platí odvody za mňa za celý mesiac. Čo sa tým pre mňa teda zmení?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nebudeš v evidencii uchádzačov o zamestnanie. Máš prácu na dohodu z ktorej zam-ľ odvádza odvody. Je to lepšie, ako byť na ÚP.
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sportik A zamestnávateľ bude odvádzať rovnaké odvody ako keby som bol ešte aj na ÚP? Nič sa tým nemení? Iba to, že budem vyradený z evidencie?
    Tweety Odvody budeš platiť z odmeny na dohodu, rovnako aj zam-ľ
    Tweety ÚP platí za nezamestnaného len ZP, nie si teda dôchodkovo poistený
    sportik Prepáčte, to je tak, keď je niekto laik v istej oblasti. Neviem, prečo mi teda zamestnávateľ povedal, že je lepšie, aby som zostal popri dohode aj na ÚP. Pri mojej rovnakej odmene bude po mojom vyradení z ÚP platiť rovnaké odvody ako keď som bol na ÚP?
    Katy a R už som ti písala - že zamestnávateľ asi neplatí za teba za celý mesiac - to by si musel robiť 2 hodiny každý deň.
    Ak robíš len 1-2 dni v týždni - budeš si musieť sám zaplatiť ZP za zvyšné dni!
    sportik Platí za celý mesiac, mám to rozpísane po 2 hodiny na každý deň.
    Katy a R tak OK .... nemusí ťa trápiť vyradenie z UPSVaR. ledaže by si chcel nejaké dotácie napr na samostatnú zár. činnosť ?
    sportik A teda ak nebudem už na ÚP, tak sa mi dohoda o pracovnej činnosti ráta do odpracovaných rokov teda?
    ivka70 aj pocas evidencie sa ti pocita do odpracovanych rokov, lebo su z nej platene odvody na dochodkove poistenie.
    veronikasad Do doch.poistenia áno, len takáto výška príjmu ti veľmi pokazí priemerný osobný mzdový bod pri výpočte starobneho, ale aj prip.invalidneho dochodku.Navyše pri práci na dohodu ti nevzniká nárok na dovolenku, ani stravné listky
    sportik ivka70, teda Tweety hore pise: ÚP platí za nezamestnaného len ZP, nie si teda dôchodkovo poistený. Tak ako to teda je?
    Katy a R ak by si bol v evidencii UPSVaR - tak UP neplatí nič - ale si poistencom štátu - ale len čo sa týka ZP.
    Ak budeš mať dohodu - tak ti odvody do ZP a aj do SP (aj dôchodkové) odvádza zamestnávateľ (samozrejme, aj sám si platíš - nájdeš na výplatnej páske)
    sportik Ďakujem za odpovede.
      zbaliť

    ešte k Dohoda o pracovnej činnosti a ÚP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.