Zavrieť

Porady

Spotrebný úver - Úverový register - vlastná politika banky?

Pred 4 mesiacmi som vo svojej banke, kde platím hypotéku už niekoľko rokov bez omeškania, žiadala o spotrebný úver, no nakoniec som si to rozmyslela. Núkali mi necelých 7% úrok. Potom som si skúsila zadať žiadosť v inej banke, no vtedy sa mi stalo, že som mala oneskorenie splátky 17€ za tablet ( nákup na splátky ) a žiadosť mi zamietli. Hneď som vyplatila celý ten nákup na splátky. Tak po 3 mesiacoch som šla znova do svojej banky, aby som požiadala o spotrebný úver. Ponúkli mi 14% úrok kvôli zamietnutiu žiadosti z druhej banky. Viem, že údaje v úverovom registri sú na dobu 5 rokov, potom sami expirujú. No všetko tam bolo hneď vyplatené a bolo to len 17€, hypotéku platím vždy načas, chodí mi tam výplata Hypotéku mám založenú 2 bytmi, kde voľných ostáva ešte 35 000€ z druhého bytu. Doteraz som vždy mala vzornú platobnú poslušnosť. Preto nechápem prečo banka navýšila svoj úrok dvojnásobne. Vlastná politika banky? Na tom úroku budú trvať tých 5 rokov? Poraďte prosím, čo robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    vicktor Ano, vieme odkial, ale nevieme kam.

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    1. Neverim, ze 14% urok je koli zamietnutiu ziadosti z inej banky. To ste si vymysleli vy.
    2. Aj v sucastnosti sa uroky okolo 7% davaju na nove spotrebne uvery len za obzvlast specifickych podmienok - napr. vyska uveru nad 15.000eur, alebo refinancovanie ineho uveru z inej banky, alebo zazobany klient ktory ten uver nepotrebuje, dofinancovanie hypo, ucelove uvery - byvanie, auto a pod.

    3. Otazka teda je, ake boli podmienky co Vam ponukali, ked nukali 7%. Ak si zobieriem urokovy listok akejkolvek banky, pri uveroch je vzdy sa sadzba od...


    4. Dalsia otazka je, ake poziadavky boli pozadovane od Vas, ked Vam dali 14%.


    5. Je zial pravdou, ze dovod zamietnutia uveru, alebo zvysenia urokovej sadzby casto banka nekomunikuje, ale skusil by som do uradnika v banke trocha porypat, casto vedia najst vhodne riesenie, ak je uver pre vas schvalitelny.

    Spotrebný úver - Úverový register - vlastná politika banky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.