Zavrieť

Porady

Pracoval som 15 rokov v ozbrojených silách.

Po ukončení pracovneho pomeru mi chýbali vystrojné časti.(rukavice).Je možnné aby to po 15 tich rokoch odo mňa chceli.Dosť ma to brzdí nakolko nemam zápočet rokov a potrebujem sa zaevidovať na úrad práce.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Je mozne, aby to od teba chceli vratit. Dokonca je to ziaduce, ved to su casti standardnej armadnej uniformy, ktore sa nemozu len tak "potlkat" kade-tade .

    Ak ich vratit nemozes, lebo ich nemas, tak sa dohodni, ze ti ich zuctuju ako stratene a ze zaplatis ich zostatkovu hodnotu.

    Na UP sa mozes evidovat aj bez zapoctoveho listu, ten ta vyzve (da ti termin) dokedy ZL dorucis.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    boosjs nevieš si predstaviť ake je to u armady zložité.že to musia riešiť ako škodu a že to musí riešiť nejaka komisia.to je ta naša armada.
    ivka70 Viem si to predstavit, s tym ale nic neurobis, armada este snad viac ako verejna sprava ma striktne predpisy.
    pavol54 teraz nadávať na našu armádu a plat 15 rokov brať a nepoznať svoje povinnosti, keď už nadávaš tak si si bol povinný každoročne k 30.11. vykonať inventúru na zverenom majetku
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Rukavice nemaju zivotnost 15 rokov, na obnovu suciastok, aspon za mojich cias, sme dostavali vystrojne body ... zisti si vo vystrojnom sklade ci maju rukavice - ak ano, kup ich - body si zozen od byvalych kolegov. Pripadne kup rukavice od kolegu.

    Ake su to rukavice? Priloz foto, pozriem ci nahodou nemam navyse.

    Este doplnim, na UPSVaR predloz personalny rozkaz - tam mas uvedene skoncenie statnej sluzby.
    Naposledy upravil avalik : 16.11.16 at 12:53
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    avalik Doplnila som odpoved.
    avalik Este mi napadlo, nevznikol ti narok na vysluhovy prispevok?
    pavol54 poľná a pracovná výstroj bola na výstrojnom liste poniektorí sme mali aj hodinky
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    boosjs chcel som.ale že to nejde tak ľachko.že to musia riešiť ako škodu a že musi to riešiť komisia.to armada ....
    lujza.j Kriste pane...este,ze len rukavice...PZ tiez nic moc...ale zaplatila som a bolo......no asi sa im nechce robit skodovu komisiu.....
    pavol54 alebo niečo za niečo. Niekedy sa to tak zvykne robiť "Zodpovednému zrazu prestalo písať pero"
      zbaliť

    casper27 je offline (nepripojený) casper27

    casper27
    Si uz v civile a nechcu Ti dat zapocet len kvoli rukaviciam? Ked odchadzas, tak musis chodit s "kolotocom" - pokym nemas vyrovnane pozdlznosti,tak ti to nepodpisu vsetci a na posledne hlasenie si uz musel mat vsetko podpisane. Kazda suciastka v armade ma presne urcenu cenu, za ktoru je zauctovana v prislusnej triede. Takze cena sa da zistit do cca 5 minut, kedze existuje SAP aj v armade. Rukavice budu mat urcite amortizaciu cez 70% po 3 rokoch. Este aj keby si vyplatil plnu sumu za suciastku, tak po prehodnoteni ceny, ti musia vratit peniaze. Keby Ta chceli natahovat, tak to vyplat cele, nech Ti daju zapocet a potom nech si riesia komisiu aj 1/2 roka-ved teraz akoze nedostanes ani odstupne a preplatenie bodov?

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Ako znie otázka - či je to možné? Ako vidíš, je.
    A čo na to hovoria ozbrojené sily - čo Ti navrhujú?
    Nedajú Ti zápočet rokov, kým nevrátiš rukavice a tie nevrátiš, lebo ich nemáš, nemôžeš ich zaplatiť v hotovosti do pokladne, ani poslať na účet bývalého zamestnávateľa, ani Ti ich nemôžu stiahnuť z výplaty a rozhodnúť o tom, čo s nešťastnými rukavicami v neštastnej armáde v nešťastnom štáte môže len škodová komisia, ktorá má najbližšie zasadnutie - kedy?
    Vidím to bledě - Tvoja budúcnosť zá/visí na ne/existencii dvoch rukavíc...
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Oliwa Drahý mínuskáč, najprv by trebalo dať mínus zadávateľovi, že nezadal - otázku.
    lujza.j Ja ked som isla het....xy peciatok...ktore museli byt az potom som im a oni mne dala papáčko....A4 s peciatkami doma kopia...keby si zmysleli..ze nieco dodatocne chyba...
    Inak 15 rocne rukavice ak nosene naco im to je...fuj...ja by som si po niekom nedala...."kroj"sa vracal iba do urciteho casu....
    Oliwa To je inak bežné v každej normálnej firme, že kto fasuje pracovné oblečenie, prostriedky či pomôcky, tak pri odchode, resp. pred odchodom musí byť všetko vysporiadané, nielen v armáde či polícii... vrátane tých pečiatok a podpisov...
    pavol54 Lujza keď som išiel na vojnu sme všetko dostali prevzatím podľa výstrojného listu , ak sa nám zničilo tak nám to vymenili aj mesiac pred koncom vojny, rukavice ako tak, ale kanady po niekom. Potom to čo sme dostávali za body bolo moje. Inak normálne sa to robilo tak že odchádzajúci si zistili cenu, dohodli sa s kolegom v kancelárii, ten mu dal svoje odchádzajúci prachy aby sa nezdržiaval on to vyrovnal po inventarizácii. No neporaď niekomu.
    lujza.j Vsetko sa nevracia...iba co je na "liste"-karte...."kroj"mam v pivke vo vreci...obuch som si vymrkalahorsie je,ze v garazi mam nafukovacku a moja nie je.... niekto mi pozical ...a asi ju ked pojde het cvakne...
    Oliwa Lui, mrkni, či tám nemáš aj tie boosjsove rukavice... Nech sa už toľko nebojí...
      zbaliť
    Príspevok zbalený
    spam

    Pracoval som 15 rokov v ozbrojených silách.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.