Zavrieť

Porady

odvody pri živnosti bez príjmu

chcel by som zacat zivnost buduci rok, no viem, ze to najblizsie dva-tri roky nebude ziskove ani nahodou. budem platit odvody aj ked nebudem uctovat ziadny zisk dokonca mozno ani ziadny prijem, iba investicie? nejedna sa o zivnost popri zamestnani, budem zit z uspor. ja som totiz vsade nasiel info len pokial je to popri zamestnani, ze odvody su nulove, ale vtedy plati odvody aj zamestnavatel. ale ako to je, ked nemam zamestnavatela? dakujem
Roman
5 komentárov     zbaliť
veronikasad Aký príjem=tržby predpokladás zo živnosti?
veronikasad V profile máš živnostník, kedy si ukončil predchádzajúcu živnosť?
romen3 profil som si vytvoril ked som uz bol rozhodnuty, ze idem to skusit, no nakoniec som dostal vinimocnu pracovnu ponuku a konci koncom tohto roka. trzby sa neodvazim predpokladat. je to nieco co bud vyplni dieru v trhu alebo to bude uplne fiasko. a chcem z nasetreneho ist do toho naplno aby to nebola polovicna robota a teda snazit sa fiasku vyhnut.
veronikasad Ale práve od tých tržieb, aj keď vykazes vysokú stratu, bude závisieť, či sa stanes povinným platiteľom odvodov do sociálnej poisťovne od 1.7.2018.
romen3 dakujem, uz tomu rozumiem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Budeš platiť len zdravotné poistenie. A ak prekročíš stanovený limit pre platenie odvodov do SP, tak od 1.7.2018 sa stávaš aj povinným platiteľom sociálneho poistenia. Ten limit je v r. 2016 5148 eur. Teda ak v r. 2017 prekročíš tento limit, sociálne odvody začneš platiť ako som už písala od 1.7.2018.
    blondy len doplním že ten limit 5148 - je tvoj ročný obrat (príjem), nie zisk
    veronikasad Pre povinnú registráciu od 1.7.2017 platí limit 12*441.50, čo je trošku viac ako 5148€ (to je limit príjmu za rok 2015). Ty začína podnikať až od r.2017 a tam ten limit bude ešte vyssi

    odvody pri živnosti bez príjmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.