Zavrieť

Porady

Plocha obrazovky XP ikony 2

Pár dní som experimentoval a skúšal všetky možnosti - napr. :
"Zdravím, měl jsem stejný problém, ale ani poté, co jsem prošel asi 10 různých fór na toto téma, se mi jej nepodařilo odstranit. A tak jsem si na to musel přijít sám:
1) Musí být aktivováno "Použít stíny popisků ikon na ploše" (Pravým tl. na Tento počítač->Upřesnit->Výkon-Nastavení)
2) Musí být deaktivováno "Uzamknout položky na ploše" (Pravým tl. na ploše->Vlastnosti->Plocha->Vlastní nastavení plochy->Web)
3) Asi nejzáludnější bod celého postupu: Obrázek na ploše musí být ve formátu .jpg, .jpeg, .jpe, .jfif. Já měl svou fotku ve formátu .png, potom v .bmp, ale teprve když jsem ji převedel do .jpg, zprůhlednilo se pozadí textu ikon."
Nič z toho nezabralo. Inak pozadie nemusí byť modré okrem priehľadnosti sa dá nastaviť akákoľvek farba - ale to by možno naznačilo aj riešenie problému - súčasne zmodrelo aj pozadie office picture manager - predtým som ho mal šedobiele. Obr. Počítač som prefúkol antivírovým aj kontrolou chýb.
Naposledy upravil Vicino : 19.11.16 at 09:31
01.JPG  
5 komentárov     zbaliť
karakul ... a aký vlastne máš problém a aký stav chceš dosiahnuť ?
Vicino Je t v tom prvom príspevku spred týždňa - reagovali viacerí. Tento problém mali viacerí - niektorí ho na základe uvedených rád vyriešili - niektorí nie. Inak pre informáciu - jedná sa o modré pozadie textu pod ikonami.
misoft Tak na kieho ďasa si zakladal potom toto vlákno?
Mohol si pokračovať v starom... buď ako doplnenie, alebo ako komentár.
Pripomínam ti toto: http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
Už si tu dosť dlho, aby si vedel, ako tu postupovať.
Vicino Ale veď hej, ak vieš, radšej pomôž, porada je aj pre tých menej znalých - na kritiku mám doma manželku.
misoft Veď si si sám odpovedal. XP-čká ako pozadie síce akceptujú *.png, ale pracujú v nastaveniach a efektoch len s *.jpg, *.jpeg......
A ku kritike - ak niečo doma neurobíš dobre - manželka ťa skritizuje, tu na Porade ťa skritizuje miesto manželky niekto iný. Doma je na to tvoja šéfka, tu je iná domácnosť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Plocha obrazovky XP ikony 2

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.