Zavrieť

Porady

Preúčtovanie 504 na konci roka

....mam z toho riadny hokej.....ucet 504, teda jeho zostatok na konci roka vycislim ako rozdiel uctov 504 a 604 a tak uctujem zostatok 504 - 132/504?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    TomasBugiy je offline (nepripojený) TomasBugiy

    TomasBugiy
    Rozdiel účtov 604 a 504 je tvoja prirážka. Na účet 132 prevedieš zostatok tovaru k 31.12.2016, zistený na základe inventúry.
    Lienka1111 Mne ide o to, ze na 504 uctujem dosle faktúry ohladom tovaru ktory kupujeme a nasledne ho predavame. Cize na ucte 504 sa mi to kumuluje..... ubytky su potom kde? Ved sa predava a to ide na 604....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Lienka1111Mne ide o to, ze na 504 uctujem dosle faktúry ohladom tovaru ktory kupujeme a nasledne ho predavame. Cize na ucte 504 sa mi to kumuluje..... ubytky su potom kde? Ved sa predava a to ide na 604....
    Kedže pri nákupe účtuješ priamo spotrebu, to sú tvoje úbytky. Ak na konci roka máš podľa inventúry ešte niečo na sklade, teda nepredané, zaúčtuješ to na sklad 132/504.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lienka1111 Aha....to je pravda....teda ak napr. mam na ucte 200tis. a inventurou zistime nejakych 80. potom na ucte 132/504 bude hodnota 80tis. Potom 200-80 - teda 120 bude nasich nakladom pri vypocte HV hej?
    Tweety Áno, zníži sa účet 504 o skladové zásoby. V nákladoch bude len to, čo sa teda predalo.
    Lienka1111 Dlho som bola mimo "praxe" a teraz zrazu tolko toho, co chvila koniec roka....snazim si ujasnovat veci....dakujem za pomoc
      zbaliť

    Preúčtovanie 504 na konci roka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.