Zavrieť

Porady

rozsirujuce studium a 1. atestacia

dobry den, mam skoncenu strednu pedagogicku a socialnu akademiu - DPŠ, a rozsirujuce studium na katedre predskolskej pedagogiky UK, ukoncene v roku 2015 a 5 ročnú prax.
rata sa mi to ako nahrada za 1. atestaciu? nedostala som za to ani kredity, tak ci si to mozem uplatnit za 1. kvalifikaciu.
citam zakony ale budem vdacna ak sa k tomu vyjadrite, velmi mi to pomoze. dakujem
4 komentárov     zbaliť
avalik preco duplujes otazku? http://www.porada.sk/t291287-uznanie...ml#post2906685
alaya1 Upresni vzdelania.
DPS- na akom type skoly,
VS- aky typ a aprobaciu.
maria003 VS učitelstvo všeobecno-vzdelávacích predmetov DPS na strednej pedagogickej a socialnej akademii
alaya1 DPS na strednej skole? Aku pedagogicku sposobilost si tym ziskala? Nemyslis, nahodou pomaturitne vzdelavanie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maria003 dakujem za link, citala som to ale mam v tom chaos, znamena to ze by som mala ist na atestaciu?
    misoft Dúfam, že si to čítala poriadne..... ty si nedostala žiadne kredity za "rozširujúce štúdium", pretože ty si si nerozširovala kvalifikáciu už v pracovnom zaradení - ty si len pokračovala v štúdiu - takže kredity neboli a nebudú.
    A k podotázke - MUSÍŠ ísť na atestáciu, ale to musíš mať min. 30 kreditov... a to ty nemáš.
    maria003 dakujem za odpoved, 30 kreditov mam, a uz jednu VS pedagogicku som mala absolvovanu ked som sa prihlasila na rozsirujuce studium - z toho dovodu sa domnievam ze je to rozsirovanie kvalifikacie, kedze som mala stredoskolske vzdelanie kvalifikovane a VS nekvalifikovane na ms. ale ak rozumiem spravne co je napisane - tak rozsirovanie kvalifikacie znamena len rigorozne alebo statna skuska... vdaka
    misoft Prokladám ešte niečo staršieho dáta http://www.skolskyportal.sk/legislat...uhej-atestacie
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    google nasiel aj http://www.skolskyportal.sk/rozsiruj...nanie-kreditov

    nahrady pozri od § 61 - prechodne ustanovenia zakona 317/2009

    doplnenie: pozri si zakon 317/2009 v zneni do 31.8.2015 a v zneni od 1.9.2015

    kedze si absolvovala v r. 2015 rozsirujuce studium, pozri vtedy platny zakon - § 47 a 47a ... 60 kreditov - tie ti ostavaju az do uplynutia lehoty na ich pouzitie na kreditovy priplatok, resp. na vykonanie atestacie

    ale kvalifikovanu odpoved dostanes na Ministerstve skolstva, ak im popises podrobne kedy, kde, co si studovala a do akej kategorie a podkategorie si zaradena
    Naposledy upravil avalik : 27.11.16 at 12:59
    avalik doplnila som odpoved

    rozsirujuce studium a 1. atestacia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.