Zavrieť

Porady

rozdiel na 321

Prosím Vás o radu. Prebrala som účtovníctvo a zistila som že nesedí 321. Ešte presne neviem v ktorom roku sa stala chyba, no ani neviem až na to prídem ako to správne opravím bez toho aby som dávala opravné daňové priznania. Ak viete tak prosím o radu, ďakujem,ďakujem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Damián
    Prosím Vás o radu. Prebrala som účtovníctvo a zistila som že nesedí 321. Ešte presne neviem v ktorom roku sa stala chyba, no ani neviem až na to prídem ako to správne opravím bez toho aby som dávala opravné daňové priznania. Ak viete tak prosím o radu, ďakujem,ďakujem....
    Účet 321 podlieha inventarizácii. Treba pozrieť jednotlivé inventarizácie a súvahy k 31.12. ,potom PS k 1.1. nasledujúc. roka. Ak sa chyba zistí, až potom sa môže postupovať. Chyby môžu byť rôzne.

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Neviem v akom softe robíš, ale niektoré softy to robia tak, že ak je fa. vyrovnaná platbou vopred /314/ tak zadávaš fa ako :
    5xx....... 100 sk
    343........ 19 sk
    314...... -119 sk a tam ti nevstupuje 321 ale 314 s mínusom

    Možno ti to nepomôže, ale snaha bola... :-)))

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Damián
    Prosím Vás o radu. Prebrala som účtovníctvo a zistila som že nesedí 321. Ešte presne neviem v ktorom roku sa stala chyba, no ani neviem až na to prídem ako to správne opravím bez toho aby som dávala opravné daňové priznania. Ak viete tak prosím o radu, ďakujem,ďakujem....
    V prvom rade musíš prísť na chybu- mohla byť niektorá platba napr. zaevidovaná 2x, mohla byť niektorá faktúra preplatená a pod. Ak na chybu prídeš a nepôjde o opravu účtovania na 5-kových účtoch-teda nepôjde o úpravu základu dane- nemáš prečo dávať dodatočné D., Podľa toho o čo ide opravíš účtovanie v tomto roku.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    V podstate ak nezistíš v čom je chyba, alebo hladanie by bolo zdĺhavé a suma nie je významná, odpísal by som rozdiel do nedaňových nákladov alebo do daňových výnosov. Samozrejme po inventarizácii účtu, aby som si bol istý, že po oprave už bude zostatok v poriadku a sedieť zo saldom partnerov.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Jozef I
    V podstate ak nezistíš v čom je chyba, alebo hladanie by bolo zdĺhavé a suma nie je významná, odpísal by som rozdiel do nedaňových nákladov alebo do daňových výnosov. Samozrejme po inventarizácii účtu, aby som si bol istý, že po oprave už bude zostatok v poriadku a sedieť zo saldom partnerov.
    Najmä vtedy je toto vhodné, keď sa predchádzajúci "účtovník" po slove inventarizácia zatváril akože "Ty inteligent, prečo ideš zhurta na mňa s takými cudzími slovami...si myslíš, že si pojedol všetku múdrosť sveta?"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.