Zavrieť

Porady

Zdaňovanie 1% z OC vozidla - zamestnancovi späťne

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť ako by ste to vy riešili?

Zistila som, že zamestnancom nebol zdaňovaní nepeňažný príjem 1% z OC služobného vozidla, ktoré používali na súkromné účely.

Pred tým roky ani neviem či mám riešiť.

Čo by ste poradili? Tento rok t.j. rok 2016 chcem všetko dodaniť a aj odvody do SP, ZP odviesť. Budem robiť všetky výkazy a dane znova.

Mám to urobiť alebo sa na to vykašlať? Ja by som to robila. Len my všetci vravia, že si robím zbytočnú robotu. :-(
Len neviem potom , keď príde kontrola - ja budem zodpovedná za ročnú uzávierku a ročné zúčtovanie dane zamestnancom.

ďakujem

Mimi
ivka70 A je z nejakych dokumentov jasne ,ze mali auta aj na sukromne pouzivanie?
Lebo skor by som prerobila tie, ze ziadne sukromne jazdy neboli za predchadzajuce roky.
mimi Majú tak urobené niektoré knihy jázd. len som bola na školení a tam vraveli, že Daňový úrad vždy káže , aby sa zdaňovalo zamestnancovi 1%.
Ale možno by bolo dobré sa fakt tváriť, že boli len na pracovné účely použíté autá a až od tohto mesiaca im normálne dať ten nepeňažný príjem.

ďakujem, že to so mnou rozoberáte. Lebo ja už som z toho taká na nič, že toto musím riešiť. A nie len toto v účtovníctve. ďakujem. :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Ja by som to nechala tak. Ak bude kontrola, doplatia, ak nebude kontrola - ešte lepšie.
    mimi Budeme robiť dodatočné daňové priznania DzPPO za rok 2013,2014,2015. Tak sa obávam , že príde daňová kontrola. Preto by som to chcela aspoň za rok 2016 urobiť. Aj keď fakt sa mi do toho veľmi nechce.

    Zdaňovanie 1% z OC vozidla - zamestnancovi späťne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.