Zavrieť

Porady

Škaredé vyrážky

Ahojte, prosím vás, má niekto skúsenosti s takýmito vyrážkami, mám ich hlavne na líciach a v okolí úst sú boľavé, navreté a ked sa ich snažím vytlačiť, tak z nich nič nejde max trosku bieleho s "vodičkou". Nechápem z čoho to môžem mať, ale pretrváva mi to už dosť dlho, kožná mi na to dala biodermu ale nepomihla ani po 2 mesiacoch používania už som fakt zúfalá :/
IMG_3734.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    jediné čo odporúčam - lekár, kožný................okrem toho, vyrážky sa nikdy nevytláčajú, ďalej - tu asi žiadny doktor neporadí a na diaľku určite nie, takéto vyrážky môže mať mnoho ľudí, ale dôvod nemusí byť tiež rovnaký, takže jediná rada - k lekárovi

    Hlasovalo 7 pouzivatelov

    Užitočné (7)
    afrikánka, kvietka, terezamaria, Valcake, Mila123, korela, alaya1
    7
    korela K dobrému lekárovi s možnosťami vyšetrenia pre vylúčenie infekcie alebo iných dg v organizme. Ako najlepšie pracovisko odporúčam po rod. skúsenostiach a niekoľkoročných úplne neefektívnych tortúrach
    http://www.esthetic.sk/--30-9-mudr-alexandra-novotna-ph, ide o naslovovzatú kožiarku.
    Nejde iba o estetickú dermatologičku, aspoň za vstupné vyšetrenie peniaze zato stoja, aj keby sa mali problémy doriešiť už inou cestou. Ide v prvom rade o stanovenie dg a vylúčiť liečbu systém pokus - omyl.
    http://www.infektologia.sk/pracoviska.html v prípade vzdialeného bydliska
    V BA sa dá navštíviť ambulancia s podozrením na infekt aj bez výmenného lístka každým občanom SR zdarma. Aj s podozrením hoci i na parazity.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Ja sa ťa, vychádzajúc z tvojho nicku, len opýtam, ako dlho tam pracuješ a s akým tovarom?

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    terezamaria, Valcake, mareko, korela, afrikánka
    5

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Zmena stravy alebo strava samotna,kozmetika,lieky.....kozna dala biodermu...fuha...vymen koznu....

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Masticky od koznej ti mozno pomozu odstranit pupaky na kozi,ale neodstrania problem,ktory ide "zvnutra tela".

    Treba zmenit zivotospravu,obmedzit sladkosti,cukor,maso,mastne jedla.
    Treba pit nejake bylinkove caje na precistenie pecene,ciev,zaludka
    Treba sa viac hybat na cerstvom vzduchu
    Priadat do jedalnicka viac zeleniny, ovocia a strukovin
    Treba sa vyvarovat pouzivania kozmetiky obsahujucu chemiu,pouzivat skor prirodne produkty.

    Tvar si umyvaj castejsie za den, iba vlaznou vodou.Mozes si 2-3x denne rozkojit citron a tvar posuchat jeho stavou.nechaj trochu posobit a potom zmy. Tiez moze pomoct umyvat tvar odvarom z orechovych listov / co je tazsie v novembri najst/,prip.slabym odvarom rumaceka.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    niekde tu v diskusii som sa dozvedela o jarischovom roztoku. je to vodička, ktorú zarábajú priamo v lekárňach. Nestojí veľa. Tak som jz pohľadala, lebo to majú iba v starých dobrých lekárňach, kde majú aj laboratórium a niektoré lieky priamo pripravujú. Syn sa potieral zo dva týždne a celkom mu to prospelo. Vraj to predpisujú aj kožní lekári, ale nie je problém kúpiť. Prečítala som si o tom aj pár diskusii na internete a presvedčilo ma to. Vyskúšaj, myslím, že by ti to mohlo pomôcť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    lujza.j Urob mu cistice mydlo s nimbovym olejom a zelenym ilom alebo aktivnym uhlim...
    Dáša_ no, pretrieť tvár vodičkou ho ešte ako tak prinútim. ale umyť a ešte takýmto? na to môžem rovno zabudnúť
    lujza.j Skoda....cistenie problematickej pleti je najdolezitejsie....vodicka nezvladne vsetko....ale ano aj to je male plus
      zbaliť

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Kúp si v lekárni RSB roztok, má dezinfekčný, antibakteriálny, protizápalový účinok. Používaj na čistenie pleti ráno aj večer, on dosť vysušuje, ale pokús sa aspoň spočiatku ničím nekrémovať napriek pocitu suchosti..
    lujza.j ja som pre to jariša ukončila....vysušil mi ksicht

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    Neviem koľko máš rokov, také čosi sa robí v puberte, alebo ako tu už bolo popísané- od stravy, príp. ak robíš so šatami-farbivo... môže byť alergia, nejaká intolerancia na potraviny. Kedysi dávno moja kamoška mala čosi podobné a natierala si Pityolom ..je to na báze ichthamolu na ekzémy, zápaly malého rozsahu. Ja som tiež myslela aj na RSB vodičku. Dobrú dermatologičku však nevynechaj. Bola si na alergológii? Ak nie, navštíviť... Nech sa darí!

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Kúp v lekárni koloidné striebro na pleť a tým si to potieraj. Veľmi dobre sa hojí pleť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.