Zavrieť

Porady

Je potrebne nejake povolenie na pristresok na balkone v bytovke?

Ahojte, moj sused si pred letom postavil svojpomocne dreveny pristresok s plachtou na celej ploche balkona, ktory je od mojho balkona vzdialeny asi jeden meter. V poobednych hodinach mi pristresok tieni v slnku. Chcem sa opytat, ci na takuto stavbu potrebuje sused nejake povolenie? Dakujem za odpoved
pristresok.jpg  
afrikánka Dosť dobre nechápem susedovu iniciatívu, aby si týmto spôsobom zabezpečil tieň, to mu nestačil slnečník? V prípade, že tebe tiež spôsobuje tienenie o ktoré nestojíš, tak si to s ním prekonzultuj.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Tento "prístrešok" nie je stavba, dokonca to nie je ani prístrešok. Je to plachta, ktorú sused, keď ho o to požiadaš, isto zloží dole. A drevá ti tieniť nebudú. Estetika tohto výtvoru, to je už iná otázka.

    felix1 je offline (nepripojený) felix1

    ja felix1
    Je to nevkusne, ale zalezi ako to chapu dalsi vlastnici v dome a ci ta podporia. Videl som na balkone uz aj vojensku maskovaciu sieť... Podla mna je to zasah do fasady domu podliehajuci suhlasu spoluvlastnikov, ale obavam sa ze s tymto nazorom budeme v mensine. Snad pride ten spravny vietor a konstrukcia to neudrzi. Uz len aby to letiace drevo nikoho nezranlo.

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Je také niečo, že nesmie kaziť vzhľad domu! Pohľad z tvojho balkóna ti možno kazí výhľad, tieni, do exotu sa ti za slnkom nechce, že? Radšej doma. Pohľad z tvojho balkóna na strechu domu naproti ti nevadí, že? Možno bo námorník, len treba zaveliť, plachtu zrolovať! Potrebujem vitamín D, D, D
    Veronika999 Skor ako o slnko a vyhlad oproti na strechu /cestujem casto, takze nedostatkom slnka osobne netrpim, skor moje kvety a tuje, ktore mam na balkone a vyhlad oproti neriesim, nakolko byvam v centre mesta, kde je takyto vyhlad bezny/ ide o to, ze susedia kazdy vecer od leta, jesene az do dnesnych dni sedia na balkone niekolko hodin pod tou plachtou a bud pozeraju filmy na notebooku, telefonuju cez handsfree s rodinou alebo vedu hlasnu komunikaciu, takze cela ulica kazdy vecer pocuva ich rozhovory a mna aj susedov okolo tym obtazuju. A ani im nevadi, ked prsi a cez tu plachtu im kvapka voda do balkona.
    mareko Tebe vlastne nevadí plachta ale susedia, ktorí sedia na svojom balkóne a rozprávajú. Ak tak robia v čase od 22,00 do 6,00 hod., tak rušia nočný kľud a môžeš to riešiť. Ak si odstránia plachtu, myslíš, že na balkóne už nebudú sedávať?

    Je potrebne nejake povolenie na pristresok na balkone v bytovke?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.