Zavrieť

Porady

tovar ci nedokoncena vyroba

Dobry den. SRO uctuje spobom B. Nakupuje okna s prislusenstvom ako su parapety, sietky a zaluzie. Vsetko zauctujem na 504/321 a vediem skladovu evidenciu. Pri predaji uctujem 311/604 . Potialto mi je to jasne. Kupi, preda.
Teraz vsak mam vo fakturach pri predaji aj montaz tychto okien vlastnymi zamestnancami. Moje uctovanie je pri predaji 311/604,602. Pri nakupe stale 504/321. Nie som si vsak ista, ci je to OK. Kolegyna tvrdi, ze to uz nie je tovar, ale vyrobok a mam to uctovat na konci roka podla toho . Ma pravdu ?
Ako by ste to uctovali ?
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Môj názor je, že je to stále tovar, nakoľko okná + prísl. nakúpite a hneď predáte v nezmenenom stave. Výrobkom by tie okná boli iba v tom prípade, ak by ste nakupovali materiál, z ktorého by ste na výrobnej linke vyrobili okno podľa požiadavky zákazníka. Vtedy by si účtovala o výrobkoch a nie o tovare.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak na faktúre rozličujete predaj okna s príslušenstvom ako predaj tovaru, plus osobitne máte cenu za montáž, ktorú účtujete na 602, tak je to v poriadku.

    AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

    AdrianaA
    KEJKA
    ak na faktúre rozličujete predaj okna s príslušenstvom ako predaj tovaru, plus osobitne máte cenu za montáž, ktorú účtujete na 602, tak je to v poriadku.
    Ano mam to presne rozpisane najprv jednotlive polozky zo skladu, urobený medzisucet a zvlast cena za montaz a nakoniec sucet celkom a plus DPH.
    Ja si tiez myslim, ze je to OK. Ale ta moja kolegyna ma uz nahlodava druhy tyzden.

    tovar ci nedokoncena vyroba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.