Zavrieť

Porady

Ako opraviť účet z minulého obdobia.

V roku 2015 som zaúčtovala vklad na účet v banke ako prevod z pokladne - 261/211, 221/261. V roku 2016 som sa dozvedela, že to bol prevod z účtu konateľa - ako krátka fin . výpomoc - a tú chce teraz späť. Ako to mám opraviť - dať to teda na účet 365????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Oprav pôvodné zápisy. Ak je konateľ aj spoločníkom, potom zaúčtuj 221/365 . K tej 211: ako sedela inventarizácia k 31.12.?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivčiči Invent. sedela , pretože v pokladni boli peniaze , ktoré som previedla do banky. Môžem cez ID s mínusom vrátiť tie peniaze z banky do pokladne?? a na účet prijaťtú pôžičku ?? to všetko s dátumom 1.1.2016??
    Tweety ak si ich previedla do banky, tak účtovne nemohli byť v pokladni. Účet 211 teda nesedel s hotovosťou.
    ivčiči No to je jasné, ani neboli v pokladni ale v banke. Mne ide o to ako ich vrátim do tej pokladne, a prijmem na účet tie
    prevedené peniaze zo sukr. účtu konateľa?? Ak to vrátim cez ID, 211 sa mi navýši oproti inventarizácii k 31.12. ale banka bude tá istá. Môžem to celé urobiť ako oprava minulých období?? 1.1.2016, a teraz mu tie peniaze aj vrátim z 221 späť.
    1maaja Konatel ani spolocnik nemozu poskytnut pozicku svojej sro v hotovosti. Ak bola poskytnuta kratk.fin.vypomoc v hotovosti do pokladne, tak iba od nezav.osoby na zmluvu. Potom mozes vyplatit aj z pokladne, najviac vsak 5000 eur za rok.
    Tweety nevložil do pokladne ale na účet
      zbaliť

    Ako opraviť účet z minulého obdobia.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.