Zavrieť

Porady

Dĺžka pracovnej doby

Prosím Vás, ak sú otváracie hodiny napr. na obchode od 8 do 16 hod. teda 8 hod., tak zamestnancovi sa ráta prac. čas 7,5 hod. Však? Ak by chcel mať zamestnanec 8 hod. prac. úväzok, musel by pracovať do 16,30 hod. Správne? Srdečná vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ja este doplnim, ze to, ze ma obchod otvaracie hodiny 8-16 este neznamena, ze zamestnanec pracuje len 8 az 16 - ved este musi byt nejaka priprava pred otvorenim, uzavierky a upratovacie prace po skonceni otvaracich hodin - neda sa o 15:59 vybavit zakaznika a 16:01 uz zamykat predajnu
    mondes Jasné, takže môže ostať tak, že otváracie hodiny zostanú od 8 do 16 hod. ale pracovná doba bude do 16,30?
    avalik pracovna doba by teda mala byt napr. od 07:45 do 16:15 - samozrejme zamestnanec ma narok na prestavku, takze ak ju aj skutocne ma, tak za ten den ma odrobenych 8 hodin, ak ju nema a musi sa najest vo volnej chvilke, tak sa mu pocita 8,5 hodiny

    v podstate moze byt aj hodinu pred otvarackami a hodinu po - to zalezi kolko prace ma pred a po - to si musi vysledovat zamestnavatel

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Áno, tak, prestávka na obed sa do pracovného času nezapočítava. Takže teraz, ak pracuje 8 hod., odpracovaný čas má len 7,5 hod.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Otvaracie hodiny nesuvisia s pracovnym casom.
    Podstatne je ako je definovana prastavka, ktora sa nepocita do pracovneho casu, na ktoru ma zamestnanec narok a najneskor po 6 hodinach prace ju musi cerpat.
    Ak obchod nema cez obed aspon 1/2 hodiny zatvorene alebo tam nie je viac pracovnikov, aby si postupne mohli vycerpat prestavku, tak zamestnavatel nedodrziava Zakonnik prace.
    mondes Ďakujem Vám obom.

    Dĺžka pracovnej doby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.