Zavrieť

Porady

umorovanie straty 2013

Ak spoločnosť dosiahla stratu za rok 2013 a v roku 2014 a 2015 nebola strata umorovaná, môžem umorovať v roku 2016 a 2017 vždy 1/4 (to znamená celkovo 1/2 straty)? Alebo to už nie je možné, keďže som neumorovala stratu v rokoch 2014 a 2015? Moc ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    o umorovaní straty za roky 2010-2013 hovorí §52za ods.(4) ZoDzP:
    (4) Neuplatnené daňové straty vykázané za zdaňovacie obdobia ukončené v rokoch 2010 až 2013 alebo súčet týchto neuplatnených daňových strát, aj keď sa mohli odpočítať od základu dane, sa odpočítajú od základu dane rovnomerne počas štyroch bezprostredne po sebe nasledujúcich zdaňovacích období začínajúcich zdaňovacím obdobím najskôr 1. januára 2014. Rovnaký postup sa uplatní aj pri vykázanej daňovej strate za zdaňovacie obdobie rokov 2010 a 2011 z príjmov z prenájmu podľa § 6 ods. 3.
    čiže straty za toto obdobie sa spočítajú, suma sa vydelí 4, odpočítavať sa bude rovnomerne počas 4 nasl. období:
    1/4 v r. 2014
    1/4 v r. 2015
    1/4 v r. 2016
    1/4 v r. 2017
    keďže sa v r. 2014, 2015 neumorovalo, táto časť "prepadla", umoriť je možné ešte stratu vo výške 1/4 v r. 2016 a 2017..
    Reprografia Ďakujem krásne za odpoveď. Toto som si chcela ujasniť, či to prepadne alebo nie (keďže som tie dva roky neumorovala)

    umorovanie straty 2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.