Zavrieť

Porady

Posunutie textu na vopred definované miesto

Ahojte, formátujem titulnú stranu bakalárskej práce.
Mám problém s vložením textu na presne definované miesto. V rámci riadka nemám problém použiť tabelátory a zarážky, ale ako vložím text napr. presne 8 cm od horného okraja?
6 komentárov     zbaliť
misoft Použi textové pole.
Kabaka123 to je najjednoduchšie...
Marek77 A ako ho posuniem presne na dane miesto?
Kabaka123 klik pravým tlačidlom... možnosť umiestenie objektu...
v 2003 - formát textového pole - pozice- upřesnit (CZ)
Marek77 mam 2016
misoft Do textového poľa vložíš text - môžeš ho editovať, ako potrebuješ - font, veľkosť, farba a potom s celým textovým poľom (aj s textom) môžeš ľubovolne pohybovať, ako potrebuješ.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sthruska je offline (nepripojený) sthruska

    sthruska
    Ja dávam od textového poľa ruky preč. Iba robí problémy. V praxi som ho nikdy nepotreboval.
    Počul si o odseku? Skôr o odstavci Ale to je čechizmus. Poďme k veci.
    Kurzor myši vložiť do textu (odseku). Buď v plávajúcom menu, alebo 3. karta na záložke Domov. Vpravo dole je taká malá šípka. Riadkovanie je to čo hľadáš. A druhá záložka je veľmi zaujímavá. Dokážeš s tým zázraky.
    Mimochodom. Daj si zobraziť netlačiteľné znaky. Okrem tej okrúhlej zástavky a zásadne jedného tabulátora tam nesmieš vidieť nič iné. Podľa toho poznám s kým mám do činenia. A v tom znaku konca odseku (po <Enter> = nový riadok + návrat vozíka na začiatok riadku) máš uložené všetky informácie o formátovaní. Už keď som prezradil jedno tajomstvo, tak prezradím ešte jedno.
    Nasekaj si nejaký text. Skopíruj ho, aby si mal dva odstavce. Použi na prvý nejaký štýl. Potom si v druhom odseku naformátuj niektoré časti písmeno, slovo, časť slova či vetu. To je úplne jedno. Vyber si prvý odsek/koniec odseku, stlač tlačidlo "kopírovať formát" (žltý štetec) a vyber
    - celý druhý odsek
    - niečo v druhom odseku
    - koncový znak odseku
    a pozoruj zmeny. Dúfam, že používaš štýly!!! Ale neverím, že čítaš návody
    Snímka 000090.png  
    Kabaka123 tak toto mi nenapadlo... tak toto je ešte lepšie ako textové pole

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    pozri prílohu

    pre vzor som dala okraje na 0 cm dala som pomocnú čiaru 8 cm dlhú a vložila textové pole, ktoré je 8 cm od horného okraja

    DOPLNENIE

    a tu máš prácu s textovým polom v 2016

    https://support.office.com/cs-cz/art...4-05438ef7e7b9

    ale ako spomenul sthruska odsek je elegantné riešenie
    Naposledy upravil Kabaka123 : 02.12.16 at 20:06
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 bez okrajov to nevytlacis
    a naco pomocna ciara, ked na akomkolvek objekte vies definovat jeho relstivnu ci absolutnu poziciu?
    Kabaka123 išlo o názornú ukážku... viem, že bez okrajov to nevytlačí.... išlo mi len o to aby bolo jasné, že je to 8 cm...
    sthruska A ešte tam sú aj pravítka.
      zbaliť

    Posunutie textu na vopred definované miesto

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.