Zavrieť

Porady

Hod.sadzba pri skrátenom pracovnom úväzku

Dobrý deň, ak mám zamestnanca na skrátený úväzok tak mu krátim aj hod.sadzbu? Napr.ZC na plný úväzok bude mať 4,00/1hod. a ZC na skrát.úväzok krátim sadzbu, alebo bude mať tiež 4,00/1h.? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    zamestnanec má skrátený úväzok,nie plat....pre bohaaaa,
    jslancik hovorí sa tomu "svätá prostato..."

    Katarína111 je offline (nepripojený) Katarína111

    Katarína111
    to je jedno aký úväzok má, musí byť dodržaná minimálna hodinová sadzba, č.j. do konca tohto roku 2,328 Eur/hod. a od 1.1.2017 to bude 2,50 Eur/hod.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    nikulik ok ďakujem.
    kopretinka čiže dvaja robia to isté,akurát jeden to robí 8hod/deň a plat má 4/hod a druhý to robí 4hod/deň a dostane 2,328/hod??
    Katarína111 ja som hovorila o minimálnych mzdových nárokoch zamestnanca, o tom akú hodinovú sadzbu dá organizácia zamestnancovi je len na nej
    tzn. že ak dvaja robia to isté jeden 8 hod. a druhý 4 hod. hodinová sadzba sa mu prenásobí odpracovanými hodinami
    kopretinka pozri sa,čo sa pýta zadávateľka......že či má krátiť hodinovú mzdu.....podľa teba mu dá na hodinu 2,328......
    nikulik 2,328 je minimum, chapem, ja som sa pytala tak ako som sa pýtala. ok ďakujem.
      zbaliť

    Hod.sadzba pri skrátenom pracovnom úväzku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.