Zavrieť

Porady

Dokladovanie rodinného stavu

Dobrý deň,
chcela by som poznať názory skúsenejších
moja susedka, 72 ročná pani, si chce požiadať o kompenzačný príspevok na ÚPSVaR v mieste bydliska. Pani jej povedala čo má a čo musí urobiť aby ho vôbec dostala. Teraz je najväčší problém, že suseda je cca 35 rokov rozvedená a asi už nenájde súdne rozhodnutie o rozvode, pritom na ÚPSVaR nestačí čestné vyhlásenie,
MUSIA to byť súdne rozhodnutie o rozvode. Ak by to bol pred cca 35 rokmi súd v dnešnom mieste bydliska, vybavila by som jej to. Keďže je to v inom okrese mám dilemu čo sa vôbec dopátrame k niečomu....
- nespomína si na rok rozvodu
Ako sa dá dostať ku dokladom? alebo je aj iná možnosť dokladovať rodinný stav?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Aj tu treba potvrdenie o rozvode
    https://www.mzv.sk/cestovanie_a_konz...itie_v_cudzine
    ....
    Klienti rozvedení v Slovenskej republike môžu požiadať o vydanie „Potvrdenia o rozvode“, (príp. Osvedčenia o rozvode ...) a to na príslušnom okresnom súde. Následne overuje pravosť krajský súd ...

    Skusila by som najskor okresnu sud prislusny miestu aktualneho bydliska, ak ho nebude vediet dodat, tak sud, ktory o rozvode rozhodol.

    Inak ,to rozhodnutie o rozvode sa predkladalo na matriku, co skusit tam sa popytat aspon na datum, spisove cislo a pod.?

    Dokladovanie rodinného stavu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.