Zavrieť

Porady

DSS II.pilier

Prosim o nazor. Dna 26.06 som sa prihlasil na dobrovolne platenie star. poistenia kvoli uzavretiu zmluvy s DSS na druhy pilier.Ale 30.06 som sa z neho aj odhlasil. Zmluvu s DSS som uzavrel dna 26. 06. Poistenie som aj uhradil alikvotnu cast. Ked som sa odhlasoval v Soc. poistovni,tak mi povedali ze mi asi nebudu akceptovat II. pielier lebo som sa 30. 06 uz odhlasil a z tech. hladiska to nebude mozne. Maju pravdu ved v tlaci v mediach hovorili ze staci byt 1 den prihlaseny na dobr. platenie a vstupujem do II. piliera.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Moc som nerozumel otázke... čiže 26.6. si sa prihlási do 2.piliera a 30.6. odhlásil?? A prečo? Ak sa prihlásiš do druhého piliera tak by si tam mal ostať/ ak tam ted chceš byť/, a to že nebudeš prispievať v terajšej dobe/ napríklad si nezamestnaný.../ to ešte nie je dôvod sa odhlasovať, je to len prerušenie sporenia. Odporúčam Ti zbehnúť do dôchodcovskej správcovskej spoločnosti sa poinformovať.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    glglgl
    Prosim o nazor. Dna 26.06 som sa prihlasil na dobrovolne platenie star. poistenia kvoli uzavretiu zmluvy s DSS na druhy pilier.Ale 30.06 som sa z neho aj odhlasil. Zmluvu s DSS som uzavrel dna 26. 06. Poistenie som aj uhradil alikvotnu cast. Ked som sa odhlasoval v Soc. poistovni,tak mi povedali ze mi asi nebudu akceptovat II. pielier lebo som sa 30. 06 uz odhlasil a z tech. hladiska to nebude mozne. Maju pravdu ved v tlaci v mediach hovorili ze staci byt 1 den prihlaseny na dobr. platenie a vstupujem do II. piliera.
    Myslím, že majú pravdu, pretože DSS zašle zmluvu do SP kvôli jej registrácii, čo môže v súčasnej dobe trvať pár dní (majú tam určite nával zmlúv). Takže keď im príde Tvoja zmluva napr. 10.7. a podľa ich záznamov Ty nebudeš poistený, lebo si dobrovoľné poistenie zrušil k 30.6., tak Ti ju nezaregistrujú. Mal si počkať, kým Ti zmluvu zaregistrujú a potom až zrušiť dobrovoľné poistenie. Hovorí o tom tento § zákona o starobnom dôch.l sporení:

    § 64a
    Register zmlúv



    (1) Sociálna poisťovňa zriadi a vedie register zmlúv.

    (2) Zmluva o starobnom dôchodkovom sporení nadobúda účinnosť okamihom jej zápisu do registra zmlúv.

    (3) Sociálna poisťovňa do registra zmlúv nezapíše zmluvu o starobnom dôchodkovom sporení, ak

    a) obsahuje neúplné alebo chybné údaje,
    b) fyzická osoba, ktorá uzatvorila zmluvu o starobnom dôchodkovom sporení, nie je poistencom podľa osobitného predpisu, 3)
    c) fyzická osoba povinne zúčastnená na starobnom dôchodkovom sporení podľa § 14 ods. 1 uzatvorila túto zmluvu po uplynutí 30 dní odo dňa vzniku jej povinnej účasti na starobnom dôchodkovom sporení.

    Pravdepodobný vývoj udalostí: ak zmluva príde na SP až po 1.7., tak Ti ju nezaregistrujú a zostaneš len v I. pilieri. Ak ju už stihli zaregistrovať do 30.6., tak Ti v najbližších dňoch príde potvrdenie o registrácii a budeš si na dôchodok sporiť v I. aj v II. pilieri.

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    plavčík
    Moc som nerozumel otázke... čiže 26.6. si sa prihlási do 2.piliera a 30.6. odhlásil?? A prečo? Ak sa prihlásiš do druhého piliera tak by si tam mal ostať/ ak tam ted chceš byť/, a to že nebudeš prispievať v terajšej dobe/ napríklad si nezamestnaný.../ to ešte nie je dôvod sa odhlasovať, je to len prerušenie sporenia. Odporúčam Ti zbehnúť do dôchodcovskej správcovskej spoločnosti sa poinformovať.
    Len technická poznámka, pokiaľ bude zmluva zaregistrovaná, tak sa z II. piliera odhlásiť nedá. On sa odhlásil zo sociálky, pretože nechcel dlho prispievať...

    glglgl je offline (nepripojený) glglgl

    glglgl
    Nevie mi nikto napisat skusenost k tejto teme.


    glglgl
    Prosim o nazor. Dna 26.06 som sa prihlasil na dobrovolne platenie star. poistenia kvoli uzavretiu zmluvy s DSS na druhy pilier.Ale 30.06 som sa z neho aj odhlasil. Zmluvu s DSS som uzavrel dna 26. 06. Poistenie som aj uhradil alikvotnu cast. Ked som sa odhlasoval v Soc. poistovni,tak mi povedali ze mi asi nebudu akceptovat II. pielier lebo som sa 30. 06 uz odhlasil a z tech. hladiska to nebude mozne. Maju pravdu ved v tlaci v mediach hovorili ze staci byt 1 den prihlaseny na dobr. platenie a vstupujem do II. piliera.

    glglgl je offline (nepripojený) glglgl

    glglgl
    Ja som sa prihlasil a odhlasil na dobrovolne starobne poistenie ale v II. pilieri chcem byt stale. Mam obavu aby tu zmluvu zaregistrovali skusim ist osobne do SP a zrusit to odhlasenie k 30.06 z dobr. poistenia ak to bude mozne.

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    glglgl
    Ja som sa prihlasil a odhlasil na dobrovolne starobne poistenie ale v II. pilieri chcem byt stale. Mam obavu aby tu zmluvu zaregistrovali skusim ist osobne do SP a zrusit to odhlasenie k 30.06 z dobr. poistenia ak to bude mozne.
    No to by som ti odporúčala určite urobiť aj ja... A v mediách čo hovorili, si zle rozumel. Oni myslelii, že pokiaľ si čo len deň bol registrovaný v sociálnej poisťovni počas rozhodujúceho obdobia od 1.1.2005 do 30.6.2006, tak termín na rozhodnutie máš len do 30.6.2006. Určite to nebolo myslené, že stačí byť jeden deň v sociálnej poisťovni. Zrušiť odhlásenie sa nedá, aspoň si myslím, ale opäť prihlásiť sa môžeš kedykoľvek ako dobrovoľne dôchodkovo poistená osoba.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    glglgl
    Ja som sa prihlasil a odhlasil na dobrovolne starobne poistenie ale v II. pilieri chcem byt stale. Mam obavu aby tu zmluvu zaregistrovali skusim ist osobne do SP a zrusit to odhlasenie k 30.06 z dobr. poistenia ak to bude mozne.
    Ak Ti zmluvu nezaregistrovali do 30. 6, kým si bol poistený a ak Ti ju ešte nezamietli , tak Tvoja jediná nádej je, že ju ešte nespracovali a ak sa rýchlo opätovne poistíš, tak pri registrácii budú vidieť, že si poistený a zaregistrujú Ti ju.

    Al nedá mi nespýtať sa Ťa, ako všetkých oneskorencov:

    ČO SI ROBIL CELÝ ROK A POL, ŽE SI SA NESTIHOL SKôR ZAREGISTROVAŤ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.