Zavrieť

Porady

Súkromné auto na podnikanie

Dobrý deň prajem,
1, prosím Vás poraďte mi ako si uplatniť výdavky na súkromné auto, ktoré používam aj na podnikanie ako SZČO.
Som v tom úplne nová. Čítala som príspevky na porade, ale môžem čítať, keď teória je jedno a prax druhé.
Uvítala by som konkrétny príklad výpočtu. Auto využívam na pracovné cesty do ČR a na vybavovačky po úradoch.
2, A čo s odpismi auta na konci roka? Nedajú sa však?
3, A čo by ste mi poradili, čo sa týka nákladov - plánujem kúpiť nové auto na leasing, zaregistrovať ho na podnikanie, alebo na súkromnú osobu - nepodnikateľ?
(Vďaka super zákazke mi vychádza vysoký zisk a chcela by som ho nejako stopiť - prosím, poraďte!)

Vopred ďakujem za odbornú pomoc!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    plavčík je offline (nepripojený) plavčík

    človek s dušou plavčík
    Ak nemáš auto v majetku, môžeš si účtovať 6,20 na 1km a PHL, musíš mať zaplatenú cestnú daň a nemôžeš ho odpisovať ani dať si náklady na opravu. Ak by si auto vložila do majetku...tak auto odpisuješ, uplatníš si PHL a aj opravu a údržbu....ak je to staršie auto odporúčam vložiť do majetku kvôli častým opravám. Samozrejme si musíš vieť knihu jázd.. Lízing je dobré dať do majeku. Inak skús vyhľadávať - o autách je tu toho skutočne kopec

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    plavčík
    Ak nemáš auto v majetku, môžeš si účtovať 6,80 na 1km a PHL, musíš mať zapltenú cestnú daňa nemôžeš ho odpisovať ani dať si náklady na opravu. Ak by si auto vložila do majetku...tak auto odpisuješ, uplatníš si PHL a aj opravu a údržbu....ak je to staršie auto odporúčam vložiť do majetku kvôli častým opravám. Samozrejme si musíš vieť knihu jázd.. Lízing je dobré dať do majeku. Inak skús vyhľadávať - o autách je tu toho skutočne kopec
    Nemáš tam chybu? 6,20 je to správne číslo.

    ivana184 je offline (nepripojený) ivana184

    ivana184
    ďakujem za radu, to znamená, že ak zaplatím cestnú daň, tak náklady budem počítať takto:
    počet najazdených km x 6,20 = náklady na cestu + budem si uplatňovať náklady za naftu podľa bločku z pokladne v plnej výške vrátane DPH? Zatiaľ nie som placom DPH.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    upresním predch.prísp.:

    Náhrady= počet km * 6,20 Skk + počet km/100 *spotreba PHM podľa TP * cena PHM Sk/l

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    ivana184
    Dobrý deň prajem,
    Uvítala by som konkrétny príklad výpočtu. Auto využívam na pracovné cesty do ČR a na vybavovačky po úradoch.
    Pri nezaradenom os.aute, skús pozrieť.
    http://www.porada.sk/t22886-nezarade...BEobn%E1+cesta

    Súkromné auto na podnikanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.