Zavrieť

Porady

Mozem zamestnat pribuzneho

Mozem ako zivnostnicka zamestnat svoju mamu ? nie je vedena na UP ma zmluvu u brata cize svojho syna ktory za nu plati odvody.Ak by prisla kontrola je to o.k.alebo si mozu nieco najst? dakujem
veronikasad otázka mala znieť či ti mama môže vypomáhať bez nároku na odmenu ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Môžeš zamestnať hocikoho, koho uznáš za vhodné ... podmienkou je, že by bola schopná danú prácu vykonávať a vek nad 15 rokov
    presne tu:
    http://www.porada.sk/t56527-zakonnik...2016-a.html#11

    Neviem, prečo sa pýtaš na zamestnanie, keď ju vlastne nechceš zamestnať? napr. mamka ti môže vypomáhať - zadarmo
    Naposledy upravil Katy a R : 09.12.16 at 16:14
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sloniatko chapem ale kedze je to priamy pribuzny odvody za nu neplatim plati brat aj zmluvu ma u brata
    Katy a R ale sa pýtaš : cit "môžem zamestnať svoju mamu?" - ak ju zamestnáš, tak platíš aj odvody!
    ak chceš niečo iné - treba to napísať!
    sloniatko je mi jasne ze za zamestnanca sa platia odvody..brat ich plati..kedze je to priamy pribuzny nemusi mat u mna zmluvu ak ju ma u brata?chcela som vediet ci ju mozem mat zamestnanu aj ja?
    Katy a R ešte raz - zamestnanú bez platenia odvodov NIE!
    sloniatko a moze mi teda vypomahat zadarmo? to znamena ze jej zmluvu nemusim dat kedze je pribuzna a dalsia poziadavka je ze musi byt dochodkovo poistena,,co vlastne je kedze robi u brata na zmluvu..moze mi za tychto podmienok vypomahat zadarmo a nemusim jej pisat zmluvu?chapem to spravne?
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    zamestnavat mozes mamu ... ale zamestnancovi musis vyplacat mzdu/odmenu

    ak si ale szco a chces aby ti mama bez naroku na mzdu pomahala, tak je to mozne ak je v case ked ti pomaha dochodkovo poistena alebo pobera dochodok - vtedy nepojde o nelegalnu pracu
    sloniatko dakujem pekne..brat za nu plati odvody takze by to malo byt o.k.

    Mozem zamestnat pribuzneho

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.