Zavrieť

Porady

Exekučné konanie - súpis hnuteľných veci

8.12. obdržal jeden známy zásielku exekučné konanie - výzva, že dňa 16.12. v čase od 8:30 hod. za účasti príslušníkov Policajného zboru SR vykonajú súpis hnuteľných vecí, ktoré podliehajú exekúcii. Máte niekto s podobnou exekúciou skúsenosť???? Prosím poradťe, ďakujem
misoft Podľa mňa - prídu, zaklopú, začnú prezerať. A exekútor bude zapisovať do zoznamu všetky hnuteľné veci, ktoré môžu byť zahrnuté (vylúčia sa veci, ktoré sú uvedené na základné potreby) viď http://www.epi.sk/beck-komentar/kome...z-exekucie.htm - teda napr. budú dve rádiá - jedno sa zapíše (vrátane výr. čísla) a polepí sa nálepkou "Exekuované", DVD prehrávač - Exekuované, počítač Exekuované, monitor Exekuované, kožená značková bunda Exekuované, nájdu obáločku s 500€ - exekuované (ale fyzicky - nálepka nebude).....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Do súpisu hnuteľných vecí patrí aj vkladná knižka. Ak mu ju nájdu, zhabú, peniaze vyberú; ak mu ju nenajdu, nemôžu ju ani zablokovať.
    misoft Poznámočka: exekútor nemá náhodou povinnosť zisťovať, či niekde nie sú nejaké účty? Teda teoreticky by zistil i tú vkladnú knižku (čo by bolo pre povinného horšie - zatajenie veci....).
    Mária27 Vkladná knižka nie je účet.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    zaplat dlzobu a ziaden exekutor uz nic spisovat nepride
    sonahelenamaria ďakujem, ja som sa zasmiala, len či sa zasmeje aj môj známy, pekný večer prajem
    misoft No v tomto teoreticky má pravdu - lenže ten súpis = prebieha exekúcia a súpis je jej súčasťou.
    Súpis neznamená, že označené veci nesmie používať doma, len ich nesmie prenášať inde, predávať, darovať.....

    Exekučné konanie - súpis hnuteľných veci

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.