Zavrieť

Porady

Pravdepodobný zárobok pre SP (nemocenské)

Ahojte,

z-nec nastúpil 13. 9. 2016 na dobu určitú do 30. 11. 2016.

Odpracoval 14 dní (1 deň nadčas) - 112 hodín, spočítam mzdu + nadčas + mesačnú odmenu. Náhradu za sviatok nepočítam, však? Vtedy nepracoval.

V 10/2016 odpracoval 18 dní, 140 hodín. Ďalej mal 3,5 dňa dovolenku. Použijem pre výpočt aj peniaze za dovolenku?

V 11/2016 bol od 24. 11. 2016 na PN. Odpracoval 15 dní - 120 hodín.

Vyplácaný je hodinovou mzdou, ktorá je rôzna podľa toho, akú činnosť vykonáva.

Ako vypočítam pravdepodobný zárobok pre SP?

Bude to:

1.) Mzda za 9/2016 : 112

alebo

2.) Mzda za 11/2016 : 120?

Pri 11/2016 asi nebudem do výpočtu dávať nemoc, však?

Zákonník práce som preštudoval, ale nepochopil.

Ďakujem
Naposledy upravil Letko : 14.12.16 at 07:09
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    ak ti to treba na účely nemocenského - tak vyberám z § 57 (461/2003)

    (2) Pravdepodobný denný vymeriavací základ je jedna tridsatina vymeriavacieho základu, z ktorého by sa platilo poistné na nemocenské poistenie za kalendárny mesiac, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky.

    (3) Ak pravdepodobný denný vymeriavací základ určený podľa odseku 2 je vyšší ako suma zodpovedajúca jednej tridsatine vymeriavacieho základu uvedeného v § 138 ods. 5 platného ku dňu, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky, pravdepodobný denný vymeriavací základ je suma zodpovedajúca jednej tridsatine vymeriavacieho základu uvedeného v § 138 ods. 5 platného ku dňu, v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky.

    tRO je offline (nepripojený) tRO

    tRO
    Pre Katy a R - dá sa tento sloh aj nejako preložiť do mzdového slovníka? Podla mna otázka je zadaná na pojem "pravdepodobný zárobok" a nie na "pravdepodobný denný vymeriavací základ". Nie sú to dve veci?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Katy a R píše, že pre účely nemocenskej dávky - tam mu treba VZ.
    ak si pochopil otázku inak - tak napíš svoju odpoveď . komentáre sa nedávajú ako odpoveď termín "pravdepodobný zárobok" nie je ani v zák o SP a ani v ZP.
    tRO Ja som pochopila otázku asi ináč. Letko sa pyta na pravdepodobný zárobok, ktorý by dosiahol jeho zamestnanec, keby riadne pracoval, t.j. keby nebol počas mesiaca PN napr. Čiže z akej výšky by sa mu odviedlo poistné 1,4 % na nemocenské poistenie. Aspoň to dedukujem aj z tlačiva SP "Potvrdenie zamestnávateľa...."

    7. Vymeriavací základ, z ktorého by sa platilo poistné na nemocenské poistenie za kalendárny mesiac,
    v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie nemocenskej dávky (zamestnávateľ nie je povinný vypĺňať; v prípade potreby požiada pobočka Sociálnej poisťovne zamestnávateľa o uvedenie predpokladaného príjmu zamestnanca)3) .....................................
    Výpočet PDVZ (vyplní Sociálna poisťovňa)

    ktoré bežne vyplňame pre SP, keď potrebujú vidieť VZ za uplynulý rok, aby z nich vedeli vyrátať denný VZ, t.j. VZ delia 365 odpracovaných dní.

    Možno som len nepochopila tému.
    Katy a R tak čo ti bráni riadne odpovedať zadávateľovi?
    Letko Už som to vyriešil tak, že som spočítal hrubé mzdy, vydelil odpracovanými dňami, vynásobil 21,74 a výslednú sumu odniesol na Soc. pois. Pred tým som na Soc. pois. volal a teta povedala, že ju zaujíma len číslo a je jej jedno, ako ho vypočítam.
    P. s.: pani zo Soc. pois. mi vravela, že chce pravdepodobný zárobok.
    tRO Vzniklo asi nedorozumenie v technickej oblasti portálu Porada, lebo sa mi nedalo priamo reagovať na otázku, ktorú dal Letko, ale iba na odpoveď Katy a R. Preto tento postup.
      zbaliť

    Pravdepodobný zárobok pre SP (nemocenské)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.