Zavrieť

Porady

Chcem si urobit eshop, kde budem ponukat pamatne mince. Mam popri tom aj ine zamestnanie a nemam zalozenu zivnost. Co musim splnat?

Mozem prevadzkovat eshop bez zivnosti? Mozem predavat zberatelske mince bez dokladu? Takisto nemam ani doklad o ich nadobudnuti. Mam znamych v zahranici a posielaju mi ich mince. Co musim splnat?
Dakujem velmi pekne za odpoved.
Naposledy upravil Obcan30 : 27.12.16 at 21:40 Dôvod: Lepsia formulacia
6 komentárov     zbaliť
buchač Nie som podnikateľ, takže sa nevyjadrujem k otázkam.

Ale čudujem sa, že sa chceš touto cestou vybrať.
Veď existujú bazáre, aukcie, výstavy,..... a aj eshopy, ktoré sú už zavedené a na ktoré sa proste nechytáš vzhľadom k ich pôsobnosti na trhu.
Aby sa eshop stal zaujímavým, tak by musel mať teda solídnu ponuku, lebo smetia numizmatického charakteru je k dispozícii plno.

Čo máš splňať ?
Predsa všetky náležitosti podnikateľa...hlavne dane platiť...a k tomu smeroval aj ten môj koment o eshope.
Kabaka123 ak chceš podnikať musíš mať živnosť, ale ako buchač správne poznamenal, orientovala by som sa na bazáre, aukcie, výstavy a fungujúce eshopy...
Obcan30 Vie mi niekto poradit k teme a vecne?
kopretinka takže si prečítaj moju odpoveď k téme a vecne:
buchač Obcan30 (Dnes 21:33) Vie mi niekto poradit k teme a vecne?

Mozem prevadzkovat eshop bez zivnosti?

NIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
---------------------------

P.S.:
Čomu si nepochopil na doterajších (vyššie uvedených) komentároch ?
misoft Asi nemá schopnosť pochopiť písané.... takže stále opakovanie je matkou múdrosti, ale u niekoho to neplatí....a pýta sa a pýta sa a znova sa pýta.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    na prevádzkovanie eshopu MUSÍŠ! mať živnosť.
    Inak je to neoprávnené podnikanie

    Sankcie za neoprávnené podnikanie uložené podľa živnostenského zákona

    Podľa živnostenského zákona sa pri ukladaní pokút prihliada na fyzické osoby a právnické osoby rovnako. Výška pokuty závisí od predmetu neoprávnene vykonávanej činnosti. Ak je neoprávnene vykonávaná činnosť, ktorá je predmetom:

    voľnej živnosti, živnostenský úrad uloží pokutu až do 1 659 eur,
    remeselnej alebo viazanej živnosti, živnostenský úrad uloží pokutu až do 3 319 eur.

    JE TO DOSť K VECI?

    roman876 je offline (nepripojený) roman876

    roman876
    Ja by som si eshop neotvaral, skor by som si spravil vlastnu internetovu stranku, kde by som mal scasti zverejnenu svoju zbierku a ponukal na predaj prebytky svojej sukromnej zbierky,. (samozrejme asi najviac prebytkov predas cez aukcie, inzertne portaly a pod. ...) V tom pripade nepotrebujes zivnost ani nic,kedze predavas vlastne pouzite veci.

    Chcem si urobit eshop, kde budem ponukat pamatne mince. Mam popri tom aj ine zamestnanie a nemam zalozenu zivnost. Co musim splnat?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.