Zavrieť

Porady

Pleseň na nechtoch na nohách

Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Nemáte skúsenosti s týmto neduhom? Má ho ASI moja dcéra i keď to nieje taká pleseň že jej nechty černejú ale je to biele bez lesku a najprv to bol velký palec na jednej nohe, potom druhý velký palec na druhej nohe a teraz malíček. Urobí sa pásik cez celý necht a to kým neodrastie... Vlastne sa pýtam preto, že nohy ju nesvrbia a neviem či ide skutočne o pleseň, pretože kým jej narástol aby sme mohli pilnikom napilnikovať vzorku tak to trvalo dosť dlhý čas a nakoniec, keď sme to dali na rozbor, tak sa rozbila ampulka so vzorkou. Takže nevieme či to je skutočne pleseň ale stále nám napíše kožná nejakú vodičku a mám pocit že sa to nezlepšuje, ale šíri... Nemáte nejaký recept? Ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
vraj je na to dobrý TITRI TEA TREE olej.
a istotu naozaj získaš len u kožnej.
..................
opravene po upozornení - pôvodne som napísala foneticky.
Naposledy upravil KEJKA : 04.07.06 at 21:02
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Teraz ma na to nejaky spray - olej. Neviem ako sa volá ale má to vraj zabrániť rozšírovaniu plesne, ale opak je pravdou. Vieš je leto, mladá baba a nechce nechať narasť dlhý nechet aby sa dalo zobrať vzorku. Je to vidno v obuvi keď nieje aspoň ostrihaný. Ešteže to nemá čierne. Lekárka vravela počkať do jesene a potom doniesť vzorku. No to pilovanie je teda zdlhavé, a liečenie zrejme tiež, takže asi len trpezlivosť. Dúfam, že keď sme v rukách kožnej tak iné už urobiť nemôžme, ale vidím že ju to trápi a radšej berie ponožky a nohavice, len aby to zakryla. Pre pleseň ale teplo a vlhko nieje dobre, vtedy sa jej práve darí a v týchto horúčavach je najlepšie vetrať...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
hlavne neodkladať liečenie....................
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
KEJKA
vraj je na to dobrý TITRI olej.
a istotu naozaj získaš len u kožnej.
Máš na mysli Tea Tree Oil, čiže čajovníkový olej dovážaný z Austrálie? Ak áno, potom súhlasím, ten má neuveriteľne silné antiseptické účinky, veľmi pomôže aj pri nepríjemných bodnutiach hmyzom, drobných popáleninách v domácnosti a pod. 0,25 l flaštička síce stoji toľko ako fľaša dobrého koňaku alebo whisky ale stojí to zato mať ho doma, aj na tie nechty pôsobí badateľne rýchlo.
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

Ja som dostal nejaké tabletky ale neviem si na ne spomenúť ako sa volali. Účinkovali dobre.
0 0
DIJOA DIJOA

DIJOA je offline (nepripojený) DIJOA

Dôležitá je v prvom rade diagnoza. Liečenie trvá vraj aj rok. Kedysi strhávali nechty. Skús nájsť cez REMAS Piešťany Masérska škola, Masár kontakt na paní Zemkovú z Brna. Ona mala nejaké špeciálne vodičky na predaj.
Držím palce.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Ďakujem Vám všetkým za rady, ste zlatí.
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Jara,moja kolegyňa mala to isté minulý rok,kúpila si v lekárni Canesten(masť) a pravidelne každý den na noc po umytí si tie nechty natierala.Ttvalo to skoro rok,kým jej to zmizlo ale účinky boli viditelné po niekolkých týždňoch.Dan.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Canesten nezabral. Skusim ten olejik i ked aj to co ma doma je olejik. Ale mam kolegynu v lekárni, tak na probu 7,5 ml stojí 178,- sk. Vravela že keď nepomôže tak neuškodí...
0 0
deha deha

deha je offline (nepripojený) deha

Lamisil AT alebo drahší Lotrimin AF
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

to mi ale v lekarni povedala, že to je na koži medzi prstami keď je pleseň na nohách tak ano ale nie na nechty. Možno je to všetko účinné, ale zrejme pomaly vidieť účinok, lebo je to dlhodobá liečba. Nechápem ale stále z čoho to vzniká. Topánky nikdy nekupujem od čiňanov, len kožu a snažím sa nekupovať jej silonové ponožky. Len bavlnu. Na kupka už ani nechodi a keď je nútená ísť niekde na hotel tak sa sprchuje v šľapkach do vody. Čím väčšia hygiena tým sme citlivejší?
0 0
LORENA LORENA

LORENA je offline (nepripojený) LORENA

ahojte...Ja by som sa chcela spýtať, či má niekto skusenosti s plesnami na nechtoch..Bola som u kožného....brali mi vzorku..ale nič nezistili..nechty sa mi štiepia, lámu..a mám ich celé zdrsnené...a tvorí sa mi pod nechtami viac vrstiev.....neviem ako dalej..ale je to hrozne škaredé...a musím si to lakovať...

vie niekto, čo by mi na to pomohlo?? dakujem...
0 0
LORENA LORENA

LORENA je offline (nepripojený) LORENA

ahojte...Ja by som sa chcela spýtať, či má niekto skusenosti s plesnami na nechtoch..Bola som u kožného....brali mi vzorku..ale nič nezistili..nechty sa mi štiepia, lámu..a mám ich celé zdrsnené...a tvorí sa mi pod nechtami viac vrstiev.....neviem ako dalej..ale je to hrozne škaredé...a musím si to lakovať...

vie niekto, čo by mi na to pomohlo?? dakujem
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

LORENA Pozri príspevok
ahojte...Ja by som sa chcela spýtať, či má niekto skusenosti s plesnami na nechtoch..Bola som u kožného....brali mi vzorku..ale nič nezistili..nechty sa mi štiepia, lámu..a mám ich celé zdrsnené...a tvorí sa mi pod nechtami viac vrstiev.....neviem ako dalej..ale je to hrozne škaredé...a musím si to lakovať...

vie niekto, čo by mi na to pomohlo?? dakujem
Akože lekárka nič nezistila?
Zmeň lekára!!!
Je dobré zobrať aj krv na rozbor,nemusí to byť pleseň,aj keď to tak vypadá...
0 0
LORENA LORENA

LORENA je offline (nepripojený) LORENA

Najprv mi kožní povedal..že je to asi mykoza...a ked došli výsledky..tak povedal že mykoza to nieje...tak neviem...krv mi brali..a nič nezistili....

Neviem čo si mám na to dať.....a kožní mi tiež nič na to nedal...že vraj mám si lepiť GELOVE NECHTY.....no není sprostý...??..
0 0
Lyda Lyda

Lyda je offline (nepripojený) Lyda

Ja som 1x dostala, olejček, ten nezabral, potom som dostala zarábanú mastičku, zloženie teda neviem a po kontrole som dostala ešte LOCERYL 5% liečivý lak na nechty stalo to kolo 300?Sk a je tam pilník, lieh a lak. Týmto si ošetrujem teraz nechty 1x do týždňa, starý lak dolu priloženým pilníkom, utrieť liehový obrúskom, ktorý je priložený a nalakujem, nemám už celý biely necht, občas sa mi objavia biele pásiky, ale je to lepšie, keď sa mi to zhorší, pôjdem si znovu pýtať masť.
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

Pleseň na nohách môžu vyvolávať nejaké látky, ktoré vznikajú pri nefungujúcom trávení a tieto potom putujú v krvi a vyvŕbi sa to plesňou na nohách a ešte sa môžu pridružiť aj nejaké exémy na koži a iné vyrážtičky a pod.
0 0
marko7997 marko7997

marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

LORENA Pozri príspevok
ahojte...Ja by som sa chcela spýtať, či má niekto skusenosti s plesnami na nechtoch..Bola som u kožného....brali mi vzorku..ale nič nezistili..nechty sa mi štiepia, lámu..a mám ich celé zdrsnené...a tvorí sa mi pod nechtami viac vrstiev.....neviem ako dalej..ale je to hrozne škaredé...a musím si to lakovať...

vie niekto, čo by mi na to pomohlo?? dakujem
Ja som niekde cital o tzv"mudrej hube" ze by to mohlo pomoct aj na toto.
Da sa objednat v lekarni alebo aj na nete.
0 0
marko7997 marko7997

marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

http://www.mudrahuba.sk/
tu sa da objednat,a je tam aj popis na co sa da pouzit.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ja som zistila asi pred cca 3 týždňami, keď som si strihala nechty, že nech na nohe na palci je akýsi tvrdý, i keď si strihám nechty po umývaní. Pri ďalšom strihaní bol taký istý a teraz som zistila, že sa mi na nechte urobili akési "vlnky" akoby mi zvlnkovel, je to cítiť na dotyk, vidno to nie je nejako extra.
Nemáte niekto skúsenoti, čo by to mohlo byť?
U lekára som zatiaľ nebola.
Naposledy upravil janaGT : 14.07.09 at 12:41
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať