Zavrieť

Porady

Hardvér PC.

Zapnem stroj, prvé otáčky sa roztočia na pár sekúnd, ale ďalej stroj nebeží. Na obrazovke nič, len akési smuhy. Neviem vôbec, čo som "prepálila" - teda prečo nastal tento stav. Iba tuším v čom je problém - nebude to náhodou zdroj? Poradíte?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    expeeert je offline (nepripojený) expeeert

    expeeert
    Hmm, ja to isté včera pri novom PC.
    Ak sa roztočia, tak skôr niečo na matičnej doske
    Zeyya Vďaka.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Viacero možností:
    1) chybný zdroj.... že sa vetráky roztočia, ale potom nenabehne - niektorá napäťová vetvy je v háji, možno kondenzátory sú nafúknuté.
    2) chybná matičná doska - pokiaľ sa neozve ani pípnutie, nezačalo ani načítanie BIOSu... malo by začať zobrazovanie nábehu BIOSu a potom blikanie podtržníka pred nábehom OS.
    Treba skúsiť, či nabehne do Núdzového režimu - pri zapnutí (podľa počítača a dosky - výrobcu) stáčať (nie len držať) Esc, Del, F8, F12 a ak sa tam nedostane - je doska, alebo zdroj v *****. Potom už len servis.
    Zeyya thx

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Predpokladajme, že monitor je v poriadku. Potom chyba bude v PC. Treba rozobrať PC, všetko odpojiť a naprv pripojit na základnú dosku s procesorom iba zdroj.

    Tu som popisoval ďalší postup, prečítaj si a urob podľa neho, ak si trúfneš nájsť chybu sama.

    http://www.porada.sk/t93593-nejde-mi...tml#post856759

    http://www.porada.sk/t69632-nezacne-...tml#post614117
    Zeyya O.K., vďaka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.