Zavrieť

Porady

Je v najnovšej novela zákona 182 / 1993 napísané že PREDSEDA SVBaNP musí byť vlastníkom bytu ?

Vie mi niekto poradiť alebo aj poslať úplné novelizované znenie zákona 182 / 1993 aby som mohol zistiť či PREDSEDA SVBaNP musí byť aj vlastníkom bytu alebo nebytového priestoru lebo neviem nikde nájsť to znenie tak ako mi to prezentujú vlastníci že nevlastník bytu nesmie byť predseda.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    krtkon ďakujem za info pozriem si to
    krtkon hm toto nerieši môj problém nikde som tam nenašiel konkrétne napísane že predseda musí byť vlastník bytu , vraj to mala byť novela z minulého roku

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Od 1.1.2016 platí toto. § 7, ods.2

    (2) Predseda je štatutárny orgán, ktorý riadi činnosť spoločenstva a koná v jeho mene. Predsedu volí zhromaždenie nadpolovičnou väčšinou všetkých hlasov vlastníkov bytov a nebytových priestorov v dome na tri roky. Za predsedu môže byť zvolená len fyzická osoba, ktorá je spôsobilá na právne úkony, je vlastníkom alebo spoluvlastníkom bytu alebo nebytového priestoru v dome a je bezúhonná.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    krtkon ďakujem za výňatok textu zo zákona ale je potrebujem link na celé znenie zákona aby som to mohol vytlačiť a použiť na zhromaždený vlastníkov aby sme mohli odvolať predsedu ktorí už nieje vlastníkom bytu
    sito http://www.zakonypreludi.sk/zz/1993-182
    krtkon Ďakujem za pomoc
    sito Od 1.1.2016 platí samostatný, osobitný zákon 246/2015, ktorý sprísňuje podmienky pre správcov bytových domov. Zároveň od toho dátumu v správe bytových domov formou SVB Platí to uvedené v 182.
    nunenko https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...3/182/20160701
    krtkon ďakujem vám pekne za pomoc
      zbaliť

    Je v najnovšej novela zákona 182 / 1993 napísané že PREDSEDA SVBaNP musí byť vlastníkom bytu ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.