Zavrieť

Porady

Riešili ste niekedy klienta, ktorý si odmietal prevziať svoje doklady ?

Ako docieliť, aby si klient prevzal svoje doklady ? Nekomunikuje a poštové zásielky nepreberá..
6 komentárov     zbaliť
taiko preco zalezi na tom, aby si klient prevzal doklady ?
Betina2 podla mna áno, kedže už nespolupracujeme a sú to jeho doklady ....mne len zaberaju miesto
Janiela Tiež mi asi traja takto prestali komunikovať a dvoch už mám zosnulých. Doklady zaberajú miesto...
maped aj u mňa takto ostali doklady v šanónoch. Daj si to zo šanónov von, zviaž a tak archivuj. Inak to veľmi zaberá miesto. Najhoršie je, že nemáme podpísaný protokol o prevzatí dokladov, teda ich musíme mať u seba :-). Ten môj klient už skončil podnikanie a mal aj zam-cov, tak archivujem aj mzdové. Aspoň som ti chcela napísať že sa toto stáva aj iným :-)
Betina2 bude to pekná kôpka, niekolko širokych narvanych šanonov... im to sakra nechyba ? ved su tam všelijake citlive udaje...a ja nemam zmluvu, takže nie som povinná nič na svoje náklady v mojich priestoroch archivovať... každy normalny človek by si to prevziať mal...ved firma je PO a nezanikla. Maped 10 rokov určite (mzdove aj dlhšie) nebudem archivovať...to sa radšej nejako dopatram kde byvaju a hodim im to cez plot do dvora....oni nemaju papier o dodani dokladov...ja nepotrebujem teda o odovzdani....
mari2x Ak si si istá, že nemajú papier o dodaní tebe a štvú ťa, tak hoď do kontajnera.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    Dokumenty, ktore podla registraturneho planu maju trvalu archivnu hodnotu, by som smeroval do statneho archivu (najma mzdove). Ak ich archiv odmietne prevziat, tak si myslim, ze z pravneho hladiska by bolo mozne ich likvidovat.
    V pripade klientov FO, uz zosnulych by som kontaktoval notara, ktory prejednava dedicstvo, resp. dedicov.

    Riešili ste niekedy klienta, ktorý si odmietal prevziať svoje doklady ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.