Zavrieť

Porady

100% auto bez knihy jázd

Dobrý deň, môžem si uplatniť 100% nákladov na auto, ak využívam 80% paušál na PHM a teda si nevediem knihu jázd. Podľa metodického usmernenia to je možné, ale zaujímal by názor z praxe. Ďakujem.
Je možné, keď už tento rok som dávala výdavky v 80% paušálnej výške, dám už teda aj odpis, budúci rok si dať teda 100% výdavkov a aj odpis?
Naposledy upravil asdg : 22.12.16 at 19:44 Dôvod: doplnenie otázky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak ho používaš iba na podnikanie, tak áno.
    19 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    asdg Je možné, keď už tento rok som dávala výdavky v 80% paušálnej výške, dám už teda aj odpis, budúci rok si dať teda 100% a aj odpis?
    veronikasad Auto používaš, resp. na budúci rok budeš používať aj na súkromné účely?
    asdg práveže sa nepoužíva ani teraz došlo ku chybe, myslela som si, že keď sa nevedie kniha jázd, musí sa dať aj 80% nákladov súvisiacich s autom...
    veronikasad Len ak ide o živnostníka a iné auto nevlastní, bude to ťažko preukazatelné ...
    asdg je to auto v s.r.o.
    asdg môžem to tak teda urobiť, keď je tento rok 80%, budúci už 100%?
    veronikasad Môžeš, ak firma vie preukázať, že auto sa na súkromné účely nevyužíva. Z akého dôvodu nevediete knihu jázd ?
    Tweety môžeš
    asdg Neviem, prečo sa nevedie kniha jázd. Ja som bola v tom, že ak sa nevedie kniha jázd, tak sa nedá dať ani 100% výdavkov, lebo sa teda vlastne ani nedá preukázať, že sa auto používa, iba na podnikanie. Bola som upozornená, že to tak nie je. Že mám dávať 80% PHM a 100% auto. Zmeniť to teraz na konci roka sa mi už prieči, preto som si chcela odkonzultovať, či je to možné od budúceho roka.
    veronikasad Stav tachometra pri 80 % výdavkoch na PHM evidujete ?
    asdg Ešte sa opýtam, keď klient na mňa tlačí, aby som dala 100% už teraz za november, môžem tak urobiť, alebo dokončiť rok a začať 100% od nového roka?
    asdg odpisujú sa na začiatku roka a teraz zas na konci roka
    veronikasad Nechajte to tento rok tak, 100 %-né využívanie auta na podnikanie bez knihy jázd sa DU ťažko preukazuje, najmä ak ten, kto auto využíva, nevlastní aj súkromné mot.vozidlo.
    veronikasad Spotreba PHM je úmerná počtu najazdených km ?
    asdg to ja presne toto neviem, ťažko sa s ním komunikuje, ak by to aj tak nebolo, bude tvrdiť, že áno, ale opýtam sa ho na to
    veronikasad To zistiš aj sama, keď skutočnú spotrebu porovnáš s normovanou podľa priemernej spotreby PHM podľa TP a počtu najazdených km (rozdiel medzi počiatočným a konečným stavom)
    veronikasad Ja si do popisu píšem aj počet tankovaných lt, potom len vyfiltrujem v peňažnom denníku, spočítam litre a porovnám s normovanou spotrebou podľa stavu tachometra.
    promont maja pan minister Kazimir raz v TA3 hovoril, že neexistuje, že sa v případě jednoosobovej s.r.o. jediné auto nepouživa aj na sukromne účely ... doslova použil slovíčko " neexistuje" ... tak by som toto dobre zvazila ... majuc na pamati aj např. nadspotrebu ... aj napr. skutočnosť, že máme v roku 2016 aj elektronické dialnicne známky, že NDS poskytne, resp. moze bez velkých problemov poskytnut, pripadnej danovej kontrole každý prechod stanoviskom myta ... spominam to hlavně kvoli tomu, že sa mu tých 100%, a to aj s knihou jazd, veru, bude tazko preukazovat ... a ak kontrola dopadne zle, kto bude na vine? ... no predsa uctovnik ..
    asdg a ak si to vyslovene želá a tvrdí, že používa auto len na podnikatelské účely a vedie si aj knihu jázd??? čo potom???
      zbaliť

    100% auto bez knihy jázd

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.