Zavrieť

Porady

Je mozne urychlit odkupenie nehnutelnosti štatom?

Zdravim. Napriek 30rocnej stavebnej uzevere a 5rocnemu predkupnemu pravu v katastri NDS nekomunikuje ohladom odkupenia nehnutelnosti a prilahleho pozemku na stavbu privadzaca k dialnici. Dom sa snazim uz niekolko rokov odpredat. ale bezuspesne. Je mozne moj problem riesit v pravnej rovine?
buchač Hm...

To akože chceš štát donútiť, aby kúpil nehnuteľnosť, kedy Tebe vyhovuje a kedy TY určíš ???
Nuž, takto to veru nefunguje.
Štát kúpi vtedy, keď to bude aktuálne...atď.

Ale keď máš dosť peňazí na právnikov, tak sa so štátom môžeš súdiť...v tom Ti nik nebude brániť.
tarznass Dakujem za vycerpavajucu nehnutelnu odpoved...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Ja som mala dva pozemky pod diaľnicou. Na rôznych úsekov, v rôznom čase spustených. Jeden mi vyplatil štát počas stavby, druhý až dlho po spustení diaľnice do prevádzky. Pokúšala som sa aj o zmenu ponúkanej sumy. Ale neuspela som. Tak neviem, či ti moja skúsenosť pomôže, ale jednoznačne, urýchliť sa nám to nijak nepodarilo. Čo samozrejme neznamená, že tebe sa to nepodarí. Ja som z komunikácie vtedy nadobudla dojem, že majú určený objem peňazí na výkup a hasia tam, kde to je najhoršie, respektíve, kde už jazdia po cudzom...
    Terezia13 úplná pravda, to má pod palcom národná diaľničná a tá si robí podľa svojho

    Je mozne urychlit odkupenie nehnutelnosti štatom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.