Zavrieť

Porady

Má niekto v súčastnosti skúsenosti s kresťanským spoločenstvom Milosť?

Hľadám akékoľvek pozitívne a negatívne skúsenosti. Potrebujem si urobiť prehľad či je to skutočne sekta alebo nie.
Ďakujem.
misoft Môj súkromný názor (nemusí sa zhodovať s názormi iných) - ruky preč od akýchkoľvek takýchto spoločenstiev. Pokiaľ nie sú registrovanou cirkvou - sú to len sekty.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    nemám skúsenosti, ale neodporúčam, to je len spoločenstvo a teda niekto si vytvoril nejakú predstavu, čo to spoločenstvo bude, vždy sa to zvrtlo na sektu, pozri niečo aj tu
    https://www.gloria.tv/article/WNH2aRJuMURC1243oC8RnyDav

    wilby je offline (nepripojený) wilby

    wilby
    ducho74
    je skutočne sekta alebo nie.
    Ďakujem.
    sekta - samostatné náboženské spoločenstvo odtrhnuté od oficiálnych cirkví (pre odlišné učenie, obrad a i.)

    Podľa tohoto sa určite jedná o sektu.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    to, či je niečo sekta, závisí od toho, podľa koho to tak má byť. pre RKC je sektou asi všetko. Pre tých, ktorí berú Bibliu vážne, je sektou tiež skoro všetko (RKC v prvom rade )
    Skús popozerať na ich stránkach, čomu veria, aké majú názory. a zistíš, do akej miery to koliduje s tvojím osobným poznaním Boha. Pre mnohých je "sektou" čokoľvek, čo spomína nejakého boha.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ducho74 Dakujem za info. Uz som si nieco aj vygoogli. Jedine pozitivne info o tejto sekte je na ich stranke. Na vsetkych ostatnych strankach su len negativne. Je to prozidovska a proizraelska letnicno-charizmaticka sekta ktora bola zalozena za ucelom rozkladu katolikov. To ze ju nechcu zaevidovat na MK ma urcite nejaky vazny dovod.
    jslancik Zdá sa, že o nič nevieš ani nechceš vedieť. A nemáš ani vlastny názor, resp. neviem, kto je pre teba autorita v tejto veci. Ak RKC, tak to máš jasne.
    taiko @jslancik pojem "sekta" je celkom presne definovany a ak to chapem spravne, tak ma vyznam, len ak ho pouzije vacsinova cirkev.
    Problemom je ze sa chape pejorativne az negativne. Paradoxne svojho casu aj krestania boli sektou.
      zbaliť

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    : nepoznam ich, ale ak je to cele zalozene na vyhradnom, slepom a nespochybnitelnom nasledovani nejakeho charizmatickeho vodcu, vacsinou samozvaneho, tak by som si dal pozor.

    Má niekto v súčastnosti skúsenosti s kresťanským spoločenstvom Milosť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.