Zavrieť

Porady

danová evidencia

prosím Vás pri daňovej evidencii nevediem peňažný denník len evidujem príjmy a výdaje ale minulý rok som robila jedného podnikateľa a jednoducho mu evidovala len príjmy a výdaje a on odomňa pýta dnes stav bankového účtu stratil výpisy,ktoré vybral z dokladov a nema internet banking a stav pokladne k 31.12.2015, ale pri danovej evidencie netreba viesť zvlášť pokladňu a zvlášť výpis? ja to dávam len do tabulky, k tomu evidenciu pohľadávok,záväzkov,majetku. Robíte to ináč?dávate aj vklad podnikateľa do pokladne je tento vklad limitovaný 5000 eur za rok? Ďakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    maja32 usmernenie som čítala je mi jasné,že forma stanovená nie je,len by mi pomohlo ako to vedú ostatní účtovníci,či zvlášť evidujú vypis z banky a zvlášť napríklad pokladňu, lebo sa predsa evidujú len príjmy a výdaje ani bankový výpis celý nenahrávam a ani nerozdeľujem ,že nahrávam pokladňu zvlášť a výpis zvlášť
    veronikasad Stiahni si zo stránky Kros-u ALFA plus, máš tam aj možnosť vedenia zjednodušenej daňovej evidencie. Ja evidujem aj zostatok účtu, tak že mesačne zadávam rozdiel nedaňových príjmov a výdavkov (ako PNZD al. VNZD) jednou položkou.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Vypisy mu za poplatok banka znovu vystavi
    Zakon uvadza prijmy - vydaje, neuvadza povinnost delit na pokladnu a banku - ak mal na tom BU aj sukromne pohyby, tak by mu to stav v banke aj tak spravne nedalo

    Vklad do pokladne? Akej od koho, ked nevedies pokladnu? evidujes len prijem - napr. uhradu faktury, neevidujes ze z uctu si presunul peniaze do penazenky

    Ale ja mam v tabulke zvlast stlpce na prijem vydaj v hotovosti a BU - lebo mi to tak vyhovuje

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.