Zavrieť

Porady

SZCO a vyradenie MV z majetku

Zdravim

Rad by som sa opytal, ako sa postupuje v pripade, ze chcem auto vyradit z majetku ? Kedze od roku 2017 tu mame novy pausal, nepotrebujem si uplatnovat do nakladov PHM, poistku a naklady spojene s autom. Taktiez by som sa chcel vyhnut kazdorocnemu plateniu dane z MV.

Auto je registrovane na rodne cislo, nie na ico. Od zaradenia do majetku ubehlo 5 rokov (musim sa este uistit, ci je auto v majetku. Predpokladam vsak ze ano kedze sa uplatnovali naklady s nim spojene). Existuje nejaka legalna a jednoducha forma, ako automobil vynat z uctovnictva ? Predat ho nechcem cize bol by som rad ak by ostalo na moje meno. Kedze je registrovane na r.č. nemal by s tym byt problem. Prinajhorsom ho viem darovat priatelke formou darovacej zmluvy ale pride mi to ako zbytocna komplikacia.

Dakujem za Vas cas.
Naposledy upravil teplomer : 02.01.17 at 13:55
veronikasad Budeš naďalej používať mot.vozidlo na podnikanie ?
teplomer Ak to znamena ze si budem uplatnovat vydavky spojene s vozidlom , tak nie. DP za 2016 bude pausal. Je teda mozne zaslat formular na DU a vyradit ho z danovej evidencie ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    protokol o vyradeni MV
    v case od 1.1.2018 - 31.1.2018 zaslat toto oznámenie vzor tlaciva je tu so zánikom dzmv k 31.12.2017
    https://www.financnasprava.sk/sk/ele...vydanych_fr_sr
    a metodicky pokyn k zániku dzmv je tu
    https://www.financnasprava.sk/_img/p...zak_o_DzMV.pdf

    pozri aj tu
    http://www.porada.sk/t292415-planuje...ovinnosti.html
    Naposledy upravil Sarlotka : 08.01.17 at 20:51
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    teplomer Kedze som laik, co znamena PV? Da sa auto vyradit aj pre rok 2016 alebo 2017 ? Potrebujem ho vyradit co najskor. Je teda rok 2018 najskorsi datum, kedy je mozne MV vyradit ? Este doplnim, ze kupna cena auta sa uplatnila 4x cize na stvrtinky.


    Dakujem!
    Sarlotka upravila som pisala som v rýchlosti
    Sarlotka dá sa aj pre rok 2016 ak sú splnené podmienky, ale vy písete ze ste ho pouzívali na podnikania a teda je predmetom dane

    § 2
    Predmet dane
    (1)
    Predmetom dane je vozidlo, ktoré je evidované2) v Slovenskej republike a používa sa na podnikanie3) alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť4) (ďalej len "podnikanie") v zdaňovacom období.
    teplomer Ano, auto nieje vyradene cize ho mam v majetku ale uplatnujem si pausalne vydavky pre DP za rok 2016 cize ak to spravne chapem, auto sa stale povazuje ako vec ktora sluzi k dosiahnutiu zisku pokym je zaradene v majetku aj napriek tomu, ze si vydaje spojene s automobilom neuplatnim v DP ? Do DP za 2016 nepojde ziaden vydaj spojeny s uzivanim automobilu. V prvom prispevku som sa zle vyjadril.

    Cize buduci rok v januari zaslem ten formular na DU a zanikne mi moznost si uplatnovat vydaje s automobilom + nemusim v januari 2018 platit dan z MV alebo sa este posledny krat dan z MV zaplati ? Alebo to mozem spravit aj tento mesiac a auto sa vyradi cize do 31.1.2017 nebudem platit dan z MV ?

    Kazdopadne, velmi pekne dakujem za Vas cas a ochotu. Padla mi uctovnicka tak si to musim riesit sam. Som vdacny za kazdu radu a pomoc.
    mondes Ak v r. 2016 si nebudete uplatňovať výdavky spojené s používaním MV, tak do konca januára 2017 je potrebné oznámiť na DU zánik dane z MV.

    Ale pozor, 60% paušálne výdavky platia až od r. 2017, teda v r. 2016 ešte sú 40%, max. 5040 eur na rok.
    teplomer Jasne, a vdaka za pripomenutie. Novy pausal je dovod preco chcem auto vyradit. Cize staci ten formular alebo je k tomu potrebne (vyradenie z majetku?) aj nieco ine ? Predpokladam ze po zaslani formulara netreba riesit dan z MV.
    teplomer Vie mi to niekto na 100% potvrdit ze staci len zaslat formular a auto ostava v majetku szco. Alebo treba mat nieco na zreteli aj pri vyplnani danove priznania ?
    avalik ak posielas oznamenie podla § 8 ods.6 tak DP DzMV za 2016 neposielas
    teplomer Dakujem !
      zbaliť

    SZCO a vyradenie MV z majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.