Zavrieť

Porady

Aký je nárok na dovolenku do konca roka?

Zamestnanec nastúpil 24.10, aký má nárok na dovolenku do konca roka. Mne systém ukazuje 2 dni, ale podľa mňa za 2 celé odpracované mesiace by to malo byť 4 dni. Je tam ešte nejaké obmedzenie?
4 komentárov     zbaliť
ivka70 Kolko dni odpracoval do konca roka?
Danah12 Odpracoval od toho 24.10 celý čas - 8 prac. dní oktober, 21 november, 17 dní december. Kalendarné dni 6+30+31
veronikasad Ostatné dni v decembri mal čo? Sviatok aj čerpanie dovolenky sa považuje za výkon prace
ivka70 trochu si to doplietla 6+22+22 = 50 - tolko bolo od 24.10. pracovnych dni, ktore sa pocitaju, skus to opravit
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nema narok na pomernu cast rocnej dovolenky, teda narok za kazdy cely mesiac trvania PP, pretoze urcite neodpracoval aspon 60 dni.
    Ma ale narok na dovolenku za odpracovane dni - za kazdych 21 dni na 1/12 rocneho naroku.
    Treba preto spocitat, kolko dni spolu s platenymi sviatkami a dovolenkou do konca roka odpracoval a na zaklade tychto dni narok posudit.

    Ak odpracoval celych 50 dni, ma narok na dovolenku za odpracovane dni, na 2/12 rocneho naroku, ak ma narok 25 dni, tak na 4 dni.
    Naposledy upravil ivka70 : 04.01.17 at 12:36 Dôvod: doplnene
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Danah12 V zákone je " vykonával u neho prácu aspoň 60 dní v kalendárnom roku" tým sa myslí 60 pracovných dní?
    Danah12 Aj tak mi vychádze že odpracoval 46 dní čo sú 2/12 ročného nároku a to sú 4 dni?
    ivka70 Ano.
    ivka70 Doplnene, stale sa ti niekde stracaju 4 dni - asi sviatky?
    Danah12 sviatky som nepočítala
    Tweety aj tie treba spočítať
    Danah12 Tak potom aj so sviatkami opracoval 50 dní tak počítam dobre, že ma nárok na 4 dni dovolenky v tomto roku.
    Tweety kedže neodpracoval aspoň 60 dník, má nárok na D za odpracované dni, za každých 21 dní je vo výške 1/12 z ročného nároku, má teda nárok na 2/12 AK je ročný nárok 5 týždňov, potom 2/12 sú 4 dni., ak je 4 týždne, potom je to 3,3333 dňa.
      zbaliť

    Aký je nárok na dovolenku do konca roka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.