Zavrieť

Porady

Nastavenie okien na zimny rezim?

mozte sa pozriet podla obrazkou ci to mam dobre nastavene
IMG_20170106_151909.jpg  
IMG_20170106_151935.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dmc je offline (nepripojený) dmc

    dmc
    Nevedel som o tom a tak som sa na to pozrel aj u mna doma.
    Podla mojho uzamykacieho mechanizmu ktore mam na svojom okne (slovaktual - kovanie maco) si naopak myslim ze na fotke c.1 to ma byt presne naopak - a na fotke c2 je to dobre. Ta excentricka resp. vytocena cast na vrchu - ma byt blizsie k oknu a nie k ramu. Pokial som spravne pozoroval a skusal tak tento segment (naozaj sa da natacat) -ktory si pri zatvoreni okna pohybuje (zdola na hor)- tak po zavreti okna sa dostane do cca 1/2 "protikusu ktory je na rame okna". Tento "protikus" na rame ma v strede vypuklu cast........a prave ta sposobuje ze sa okno dovrie silnejsim tlakom ak sa na "vypuklinu" dostane vysunuty "segment". Pokial to ostane v tej polohe ako je v prvom prispevku prilozena fotka tak sa "segment" dostane pod uroven stredu a teda sa nedostane na "vyvysenu" cast protikusu na rame a okno sa dovrie mensim pritlakom. Myslim ze je potrebne to vyskusat - neviem ci kazdy vyrobca umiestnuje "segmet" (ta cast ktora sa ma pootocit) a "protikus" (miesto kam segment zapada) v rovnakej polohe. (Ja mam tych nastavovacich segmentov 3 ks na kazdom okne.... su v strede, hore aj dole)

    (lepsie je to vyskusat - pretoze ak toto niekto pochopil co pisem tak gratulujem )
    Naposledy upravil dmc : 06.01.17 at 20:49
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    romino99 tiaz mam slovaktual ja som to uz pototacal cize od namontovania okien som mal opacne 1 aj 2 obrazok ako to je teraz na obrazku a takto to mam vsetky okna v byte
    dmc pokial sa na to pozries logicky tak lave a prave kridlo okna - pokial maju otvaraci mechanizmus v strede - tak su vlastne zrkadlove a aj mechanizmus pritlaku to musia mat zrkadlovo obratene - privri okno aby si videl kde sa nachadza ten mechanizmus a bez zatvorenia okna pohni kluckou na zatvorenie - uvidis kam smeruje ten segment.

    Predpokladam ze vo vyrobe sa s tym nekaslu a montuju vsetko na jednu stranu....... ci je to lave alebo prave kridlo dveri....a tym padom je to na jednom z okien otocene opacne - okna mam uz 10 rokov a zil som s tym bez vedomia tejto informacie a nemal som rpoblem ani predtym a myslim ze ani po tom ako som to otocil
    romino99 ved to preto sa pytam na ten 2 obrazok lebo mi to nejde do hlavy
      zbaliť

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Mam v byte dva rozne druhy okien...kazde v inom case vymienane....pravidelne mechanicke casti presprisnem....skoda,ze som od zaciatku sa nestarala aj o gumove tesneniaktore treba natierat
    Ale k tomuto spominanemu nastavovaniu...tiez som o tom nevedela....jedny okna na imbusak...druhe...dzindzik na nastavitelnej skrutke sa povitiahme a tym sa da krutit-nastavovat.....a je to viditelne....a aj idu tazsie zatvarat

    Nastavenie okien na zimny rezim?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.