Zavrieť

Porady

Zvýšenie ZI - účtovanie

Spoločník zvýšil ZI v decembri o cca 12. tis. €. Zápis sa mi dostal do ruky až teraz,
je na ňom uvedené, že zaplatil do pokladne spoločnosti. Peniaze som ešte nedostala. Ako mám účtovať??? A môžem vôbec podľa zákona o platbách v hotovosti prijať takúto veľkú sumu do pokladne? V OR je to už zapísané.
Môžem takto?
353/419
419/411 v decembri. lebo už je zapísané v OR
221/353 až v januári po prijatí na účet, lebo peniaze som zatiaľ nedostala, a do pokladne ich nemôžem prijať, hľadala som to teraz v zákone o platbách v hotovosti
Naposledy upravil avelka : 09.01.17 at 18:15
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    zaúčtuj splatenie voči spoločníkovi. 355/353
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    avelka A tým pádom to dostanem na pohľadávku voči spoločníkovi a keď mi ju zaplatí v novom roku, tak to vypadne. Aha.
    A ešte som sa chcela spýtať na jednu možnosť: Od tohto spoločníka máme požičku, ktorú vediem na 365, nemôžem to z tohto účtu preúčtovať na zvýšenie ZI, spravím to v decembri ID.
    KEJKA môžeš
    avelka ďakujem
    Consultix Toto zauctovanie prejde u auditora? Prepac, ale nejako sa s tym neviem stotoznit... Je to len zmena jedneho druhu pasiv na iny druh. Cim by som takyto uctovny pripad preukazal?
    KEJKA bez podkladu to nejde, ale hádam nie je problém urobiť zmluvu o zápočte P a Z? Vzhľadom na existujúci stav?
    Consultix Pytam sa na zauctovanie v hlavnej odpovedi, nie v kometaroch. Nemam problem s 365/353, teda so zauctovanim zavazku voci spolocnikovi s pohladavkou voci spolocnikovi.
    Ale zauctovanie 355/353 v hlavnom prispevku je len umelou transformaciou pohladavky z upisaneho ZI na ostatne pohladavky voci spolocnikom. Toto je pre mna nerijatelnym skreslenim hospodarskych ukazovatelov, ak je to akto bezdovodne v jednom kroku...
      zbaliť

    Consultix je offline (nepripojený) Consultix

    Consultix
    V prvom rade sa cudujem, ze mu to preslo cez OR, kedze vacsina VSU odmieta navrhy, kde je splateny zavazok k novemu vkladu vo vyske vyssej ako 5000 EUR v hotovosti - s odvolanim sa na zakon o obmedzeni platieb v hotovosti.
    Spolocnik s Tebou slusne vybabral, lebo na jednej strane uz podpisal prehlasenie, ze peniaze boli splatene, ale na druhej strane (poklada/banka) nikde nic...
    Dnom vyhlasenia o splateni vkladu by mala byt 353 v prislusnej miere ponizena v prospech 211,co sa ale realne nestalo takze o takomto pripade nie je mozne uctovat. 353 by mala reprezentovat rozdiel celeho a splateneho ZI a predpokladam, ze v OR uz je zapisany zaznam, ze ZI je splnene v celej vyske.
    avelka presne tak, v OR je zapísané "splatené" , takže čo mám teraz robiť?

    Zvýšenie ZI - účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.