Zavrieť

Porady

Rovnaká hrubá mzda, odlišné odvody

Ahojte, prosím vás, mám takú otázku. Čím môže byť spôsobené to, že za november aj december mám rovnakú hrubú mzdu (vlastne tú mám stále rovnakú), avšak v decembri som mal vyššie odvody? Za november som zaplatil ZO 49 EUR, no za december už 55 EUR. Pri všetkých odvodoch som zaplatil o niečo viac. V dôsledku čoho mohol teoreticky vzniknúť tento rozdiel?

A ešte jedna vec, čo znamená položka "Iné zvýšenie dane" vo výplatnej páske?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    R.U.R aha, až teraz som spomenul. Dostal som také darčekové kupóny...Hodnota tých kupónov sa pripočíta k hrubej mzde a potom sa počítajú odvody?
    Tweety Áno, zdaní sa, odvedú aj odvody.
    R.U.R a konkrétne tá položka "Iné zvýšenie dane" čo môže znamenať? Pretože hodnota tej položky je vyššia ako hodnota tých poukážok, takže neviem, či to s tým bude mať niečo spoločné
    Tweety Žiadaj teda o vysvetlenie mzdárku. Nemal si ešte niečo ? Napr. použité MV zdanené %, čerpanie S.F.
    R.U.R ok, každopádne ďakujem. Odvody by teda boli vysvetlené...len som bol zvedavý aj na tú položku
    veronikasad Nemali ste nejaký vianočný večierok ? Ak bol financovaný zo sociálneho fondu, tiež sa z neho platia odvody a dane.
    R.U.R ja odpadnem Hej, mali sme večierok a je možné, že bol financovaný aj zo sociálneho fondu...netušil som, že aj z tohto sa platia odvody. Ja každý mesiac platím odvody do SF a potom keď sa niečo zo SF kúpi, tak z novu z toho platím odvody?

    BTW: čo znamená "použité MV zdanené %"

    A ďakujem vám za promptné odpovede...vedel som, že sa tu niečo nové zasa naučím
    Tweety odvody do S.F. zo mzdy neplatíš, ten je tvorený z nákladov na mzdy, MV, motorové vozidlo
    veronikasad Ak využívaš firemné motorové vozidlo na súkromné účely, tak sa ti tiež pripočítava časť obstarávacej ceny - v závislosti od veku vozidla - ako nepeňažný príjem a platia sa z toho dane a odvody.
      zbaliť

    Rovnaká hrubá mzda, odlišné odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.