Zavrieť

Porady

Prečo mi kapú ryby

Mám zhruba 50 litrové akvarium a stále mi kapú ryby. Mám tam 2cychlidy, 1skalara, 2mečúňov, 2prisavnikov, 2guramy, už som do kopy dokúpil 4 rybky lebo stale kapu dal som tam všetky prípravky na zmenu vody. prosím o pomoc
Naposledy upravil ivka70 : 10.01.17 at 06:48
faro1 Robíš si srandu.
jslancik kiežby
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    slobodu zvierat na teba... veď ty ich týraš. skús si k sebe do izby nasťahovať ďalších 10 ľudí a zvierat. Ideálne 2 bezdomovcov, indiána, eskymáka, tigra, medveďa, skunka. Zamknite sa tam a všetko robte v tej izbe. Upratujte si raz za pár týždňov. Pekná predstava, čo?
    Skrátka a dobre, v prvom rade to máš prerybnené. V druhom rade nevhodná zostava rýb. ťažko povedať, čo je horšie, každopádne ako kombinácia je to smrteľné.
    Zabudol si si naštudovať princíp zarybnenia akvária. Odvíja sa od objemu vody v akváriu. Máš síce 50l akvárium, ale odpočítaj si objem substrátu, objem filtra. čiže cca 40l. 1 cm ryby potrebuje 1l vody (hlavne čo sa týka priestoru). čiže pozri si, koľko je dĺžka dospelej ryby, napr. 10 cm. čiže takých tam môžeš mať maximálne 4 ks. ak by si tam dal neónky, ktoré dorastú cca 5 cm, tak ich tam môžeš mať 8-členný kŕdeľ.
    o tom, čo prerybnenie robí s vodou, radšej nebudem písať. lebo ty nič nepíšeš o rastlinách, ktoré tam máš, alebo nemáš. Všetko to spolu súvisí a má nadväznosti.

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Kašli na chémiu. Akvárko by malo mať svoj vlastný biorytmus. 50 litrov je ale dosť málo, ja sa hýbem v 10 násobku a porušujem všetky pravidlá. Mám filter, vodu vymieňam 2x do roka rovno z vodovodu a vymieňam cez 90% vody. Rokmi sa vyladilo osadenstvo - najmenšie sú guramy. Ak ich kúpim menšie do týždňa zmiznú asi ako krmivo. Menšie ryby nekupujem vôbec. Vymeň vodu, nedávaj žiadnu chémiu , pusti len prevzdušňovanie a po 2-4 týždňoch začni dokupovať jednotlivé druhy a časom zistíš ktoré ti vydržia a ktoré nie. Ešte sa mi zdajú nevhodné tie cychlidy - sú síce pekné ale zdá sa mi že ožierajú ostatné ryby a v prvom rade asi padne skalár. U mňa ani veľký dlho nevydrží...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Na tak male akvarium to mas dost pestre "osadenstvo". Mal by si sa zamerat na rybky,co dokazu spolu nazivat a tiez si nastuduj kolko litrov vody a kolko priestoru potrebuju jednotilive druhy.
    Tazko ti niekto urci pricinu takto na dialku,lebo si nenapisal nic blizsie...

    Odporucam ti v akvaristike,kde nakupujes ryby najst nejakeho znaleho predavaca a poradit sa priamo s nim.Tiez ti dokazu vyhodnotit kvalitu vody podla prinesenej vzorky a pod.
    On ti poradi ako presne nastavit filter,kolko ryb je maximum na tvoje akvarko,ako krmit a ine dolezite veci.
    Vela rad najdes aj cez google :-)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.