Zavrieť

Porady

Predpokladaná daň z motorového vozidla, riadok40

Chcem sa opýtať že čo napísať do kolonky 40 k daňovému priznaniu k motorovému vozidlu Mám osobný automobil v obchodnom majetku, som SZČO, robím daňovú ecidenciu/. Pre rok 2016 zaplatím daň z motorového vozidla 111 Eur, v roku 2017 by som tiež zaplatil 111 Eur, ale auto už nebudem viesť v nákladoch.Prechádzam na paušálne výdavky..Čo mám do toho riadku 40 daňového priznania predpokladaná daň uviesť? Akú sumu? 0 Eur, alebo 111 Eur?
Naposledy upravil ziv123 : 11.01.17 at 09:42
5 komentárov     zbaliť
avalik vysvetli - auto uz nebudem viest v danovych nakladoch
ziv123 Auto nebude v účtovníctve, teda nebude sa využívať na podnikateľskú činnosť. Nebude sa dávať do nákladov
ziv123 do výdavkov sa nebude dávať automobil
ziv123 Prechádzam na paušálne výdavky od 1.1.2017, tak čo napísať do riadku 40: ? Predpokladaná daň.
ziv123 Nevie nikto zodpovedať túto otázku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    do r. 40 uvedies predpokladanu dan 111.
    po skonceni roka 2017, ak si nebudes uplatnovat vydavky na toto vozidlo prip. budes uplatnovat vydavky percentom z prijmov za rok 2017, budes postupovat podla § 8 ods. 6 zakona o DzMV a oznamis DU zaniksanovej povinnosti k 31.12.2016.
    ziv123 Ďakujem Avelik. Teraz tam uvediem predpokladanú daň 111Eur. A v januári 2018 dám na daňový úrad do 31.1.2018 Oznámenie o zániku dańovej povinnosti k dani z motorových vozidiel ku dńu 31.12.2016. Myslím že som to napísal správne.
    avalik Ano

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    veď nerob z toho takú vedu.. ide o predpokladanú daň pre účely platenia preddavkov v nasl. účtovnom období.. to znamená že sa predpokladá, že vozidlo sa bude používať na podnikanie aj v ďalšom roku, a podľa výšky udanej predpokladanej dane vie DÚ lepšie odkontrolovať platenie preddavkov.. v tvojom prípade suma 111€ aj tak nie je dostatočná pre platenie preddavkov, tak či tam napíšeš 0 alebo 111 je úplne jedno..
    z poučenia:
    Riadok č. 40 - uvedie sa výška predpokladanej dane, ktorá predstavuje súčet ročnej sadzby dane za všetky vozidlá, ktoré sú predmetom dane k 1. januáru bežného zdaňovacieho obdobia s prihliadnutím na § 7 zákona a nie je oslobodené od dane. Tento údaj je východiskový pri platení preddavkov na daň podľa § 10 zákona. Podľa poučenia používaš vozidlo k 1.1.2016, je predmetom dane, napíšeš na r.40 111€.. Ale nezabudni, ako píše avalik, oznámiť DU v roku 2018, že zanikla daňová povinnosť 31.12.2016.
    Naposledy upravil Žabinka : 11.01.17 at 20:52 Dôvod: oprava roku..
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ziv123 Ďakujem Žabinka napíšem tam sumu 111 Eur. Pochopil som aj čo napísala Avelik, ale daňovému úradu treba oznámiť že zanikla dańová povinnos 31.12.2016 v januári 2018, teda do konca januára. Takže do roku 2017 nebudem DU oznamovať nič. Proste teraz podám daňové priznanie za rok 2016.
    Žabinka áo, pomýlila som sa v roku, nie oznámiť v roku 2017, ten je už teraz , ale v roku 2018..
    ziv123 Tak , tak. Ďakujem Vám obidvom aj Tebe aj Avelik.
      zbaliť

    Predpokladaná daň z motorového vozidla, riadok40

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.