Zavrieť

Porady

Účtovanie zábezpeky u odberateľa.

Na základe zmluvy na dobu neurčitú nám bola účtovaná zábezpeka na prípadné škody nami spôsobené. Obdržali sme faktúru . Nie som si istá účtovaním. Zatiaľ som to účtovala 315/321 ( faktúra je bez DPH ) . Pozerala som aj cenigovú, ale nenašla som konkrétne zábezpeky resp. kaucie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    AdrianaA Ďakujem. V minulosti sme tiež mali depozit na nájom, ale konkrétne na nedoplatky resp. sa má použiť na zaplatenie posledných dvoch mesiacov pri výpovedi. K tejto kaucii sa účtovala aj DPH a my sme ju účtovali na 314 a aj zostala na 314 analytike. Tam som si tiež nie istá správnosťou. Je to síce iný druh kaucie, ale..
    Tweety Nie je to žiadne dodanie, bez dph, bolo to teda nesprávne. Účtovanie 378.
    AdrianaA Lenže v zmluve je uvedené, že sa použije na posledné dve nájomné pri výpovedi. Chápeme to ako preddavok na tieto dve posledné nájomné.
    AdrianaA Čo s tým teda ? Je tam uplatnená aj DPH.
      zbaliť

    Účtovanie zábezpeky u odberateľa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.