Zavrieť

Porady

Účtovanie nákladov až po zaplatení

Dobry den,
prosim Vas pekne o pomoc.

1. Dostala som fakturu za prenajom kancelarie vystavenu 12/2016. Uhradena bola v roku 2017. Prosim Vas pekne o radu, ako zaúctovat takuto fakturu - uctovny predpis.
2. Uctuju sa aj naklady na uctovnictvo podla datumu uhrady?

Este som takto neuctovala. Bola by som Vam velmi vdacna, keby ste mi poradili. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    juzek691 je offline (nepripojený) juzek691

    juzek691
    Účtuješ normálne, iba v daň.priznaní to upravuješ ako odpočítateľnú položku.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    JankaO Pripočítateľnú.
    juzek691 pardon, pravda pripocitatelnu
    petkat Dakujem za odpoved. Ak tomu spravne rozumiem, mam si vytvorit 518 analyticky ako nedanovu a nastavit smerovanie v danovom priznani ako pripocitatelnu polozku /r. 2016/? A ako to bude v roku 2017? Ja viem, ze je to zrejme jednoducha vec, ale ja si s tym naozaj neviem rady. Bola by som rada, keby ste mi mohli napisat konkretne uctovne predpisy. Dakujem pekne vopred.
    Jarka 1 518 AU/321 2016 v DP pripočítaš
    321/221 2017 v DP odpočítaš
    juzek691 Účtuje sa to normálne na tie isté účty ako ostatné účtovné prípady. Veď pri účtovaní nikto nevie či tá ktorá faktúra bude alebo nebude do konca roka uhradená. Na konci roka si prejdete , ktoré faktúry nie sú uhradené a tie v daň.priznaní uvediete ako pripočítateľnú položku. V roku, v ktorom budú uhradené zase uvediete v odpočítateľných položkách.Nikde nie je napísané, že to musí byť hneď v nasledujúcom roku.
    petkat Dakujem pekne za pomoc.
      zbaliť

    Účtovanie nákladov až po zaplatení

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.