Zavrieť

Porady

Osobný účet bez poplatkov v UniCredit Bank alebo Privatbanka?

Zdravím, od 1. 2. 2017 upravuje ČSOB Banka podmienky pre získanie zľavy z poplatku za vedenie pre balík služieb Pohoda. Keďže nedosiahnem mesačný zostatok 20000 €, môžem sa rozlúčiť s účtom bez poplatku.Preto sa chcem spýtať poraďákov, ktorí majú skúsenosť s UniCredit Bank alebo Privatbanka ktorú banku by odporučili. ďakujem
7 komentárov     zbaliť
buchač Ja ???
Ani jednu z uvedených....mBank ani nespomínam.

MÁM účet zadarmo...
ALE je potrebné dodržať určité (ako vo VŠETKÝCH bankách) podmienky.

ŽIADNA banka nie je najvýhodnejšia.
Jedna berie poplatok za to a druhá za hento...alebo je potrebné dodržať tie podmienky.

Fertig, Howg, Ende, Finito....
buchač Bola spomenutá...dokonca aj Tebou.
Ale kľudne pomenujem...ide o SLSP.

Podmienky si preštuduj po vyhľadaní sám.

P.S.:
Pod vankúšom mám zvyčajne "železo"...snáď pochopíš, čo tým pojmom myslím.
veronikasad SLSP som zrovna zrušila. Mala som tam síce dôchodcovský účet za jedno euro, ale nehorázne poplatky za každý jeden pohyb ...
buchač Veronka

Teraz som sa schválne pozrel na účet.
Pohybov X...no ani jeden poplatok !!!!!
Skôr naopak...za pohyby mi naskakujú nejaké smiešne sumičky.

Príslušné linky o poplatkoch nemienim vyhľadávať.


P.S.:
Ono ale solídne záleží aj od iných aspektov...niet nad OSOBNÝ kontakt pri stole s "osobnou" bankárkou.
Viac nešpecifikujem...
buchač Ta si ma teraz veru pobavil...

Indyho spomínať ? Kuwa, šak ten nevedel, kde je sever...si prečítaj VŠETKY jeho príspevky.
Strašne jednoduchý (poznám aj vhodnejšie slovo) človek...

K uvedenej - citovanej téme ?
Prečítal si ju celú ? Ak nie, tak funguj...ak áno, daj si repete.

Zvyšok nemá riešiť.
buchač Kuwa...už ma to nebaví...

Stačí tak málo...pozrieť na net
https://www.slsp.sk/sk/ludia/ucty/osobny-ucet

Poplatok 5,90 € mesačne

Zľava 100 % platby kartou 200 €, 3 pravidelné platby, sporenie

Zľava50 % platby kartou 100 €, 1 pravidelná platba, sporenie
------------------------------
CAPISCI ???????????
veronikasad Juraj, nemusíš hľadať, 0,20€ za každú debetnú položku nie je až taká malá suma, keď som tam mala niekolko trvalých príkazov ... Platobnú kartu som preto tiež využívala minimálne, V UCB neplatím nič, platobnú kartu používam často. Žiadny zostatok na účte banka neúročí (pri terajších úrokoch je to nepodstatné). Píšem o dôchodcovskom účte, ako fungujú iné produkty - neviem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Mám účet v UniCredit Bank už vyše roka, som spokojná, je naozaj bez poplatkov za všetky platby kartou aj výbery z bankomatov, aj iné platby a úctu. Podmienkou je mesačný príjem na účet 400€. Je to výhodná banka pre elektronickú komunikáciu, pokiaľ potrebuješ vybaviť niečo osobne majú krátke otváracie hodiny
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fredy27 Ešte sa spýtam :-) Informuje Ťa banka o pohyboch na účte formou sms/e-mail, resp. dá sa to aktivovať?
    veronikasad Neviem či sa to dá aktivovať, nežiadala som...
    fredy27 Zajtra si to zistím. Ďakujem :-)
    veronikasad Podmienkou bez poplatkov je ten príjem 400€ mesačne ....
    expeeert Informuje, vieš si nastaviť, mail aj sms, myslím že aj rôznu výšku , ale za sms, ak ide o pohyb na účte, tak sa platí pár centov. Čiže ak nemáš veľké množstvo pohybov na účte, tak sa oplatí.
    fredy27 sms su spoplatnene len pri info o zostatku, napr.pri platbe kartou nie sú sms spoplatnené
      zbaliť

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    z praktického hľadiska :Ten koho pobočku a bankomat máš najbližšie
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    fredy27 @pavol54 Ani omylom :-) najbližšie je VUB a SLSP.
    Do banky nechodím, používam platobnú kartu, hlavne Smartbanking, občas Internetbanking a 1x výber z bankomatu
    pavol54 myslel som z tých dvoch na ktoré si sa pýtal, tie dve "NIE SÚ" (pre mňa) platiť môžem aj o polnoci, ale hotovostný výber je praktické hľadisko "bankomat na dohľad nie na dojazd" nikdy nevieš kedy potrebuješ hotovosť
    veronikasad UCB má bezplatný vyberzo všetkých bankomatov na SK (zahraničí neviem...)
    fredy27 https://www.financnykompas.sk/bezne-...ucet-unicredit sa píše vyber z bankomatov cudzej banky 1,5 € a výber v zahraničí 5 €
    Xanti https://www.unicreditbank.sk/sk/obca...y/u_konto.html ja ti neviem camjat, ale každý čo má UNICredit tak si pochvaluje, prečítal si si ty aspon cenník tejto banky ked sa vyjadruješ a detto fredy27 bohvie aký starý link si našiel platí toto https://www.unicreditbank.sk/sk/obca...ebitmastercard ..
    fredy27 @Xanti https://www.financnykompas.sk/ucet by mal obsahovať aktuálne údaje.

    @camjat Pokiaľ splňaš podmienku 400 € vydanie a vedenie karty je zdarma
    veronikasad Teraz som sa dočítala na UCB, že tie zľavy z poplatkov sú na obdobie 10 rokov, vydanie platobnej karty je tiež bez poplatkov. Ak však nemáš pravidelný príjem 400€, ´mesačný poplatok za tento mesiac je vysoký.
    8 € + poplatky za všetky elektronické platby, za platby
    na základe trvalých príkazov a inkás + poplatky za všetky výbery z bankomatov
    všetkých poskytovateľov v SR a zahraničí + poplatky za všetky platby kartou
    a dobíjanie kreditu.
    Xanti Garancia podmienok U konto

    Banka zaručuje Majiteľovi účtu bezplatné vedenie účtu po dobu 10 rokov odo dňa uzavretia tejto Zmluvy za podmienok určených Bankou v Cenníku. Banka je oprávnená výšku požadovaného minimálneho mesačného príjmu pripisovaného na účet, stanovenú v Cenníku, ako podmienku pre bezplatné vedenie účtu, meniť v závislosti od zmeny priemernej mzdy v Slovenskej republike. Produkty a služby využívané nad rámec konta sú spoplatnené štandardnými poplatkami uvedenými v cenníku pre občanov.

    https://www.unicreditbank.sk/content...20KONTO_03.pdf

    https://www.unicreditbank.sk/content...2016_SK_04.pdf majú štandartný účet, tam zaplatíš hádam aj 1,50e a potom majú U-konto kde je to garantované 10 rokov ... fredy27 ... proste ty miešaš jablká z hruškami, tj. dva produky z jednej banky dávaš do kopy a vznikne zlá informácia...
    fredy27 ani pálenka nie je dobrá, keď sa zmiešajú hrušky s jablkami :-) kto sa má v tých bankách vyznať? Bude to asi tak, dievčence máte pravdu, ste šikovné :-)
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Vyber si tú, ktorá ti je sympatickejšia
    inak k tomu článku, čo si priložil - to sa môže stať v hociktorej banke - hlavne, ak pochybil operátor.
    jedna skúsenosť s "neoprávneným" výberom z mBank ( výber až v Anglicku bol) - po reklamácii a uplynutí 90 dňovej lehoty peniaze banka vrátila .
    v mbanke je terazky podmienka minimálnej platby kartou 70 eur - aby boli výbery z bankomatov (hocijakých) zadarmo
    voľáko sa ozaj "horšia" tie banky ... už si dávajú podmienky - napr aj tých 400 eur príjem môže byť pre niekoho dosť .. aspoň že zrušiť a založiť nový účet inde nie je problém (prípadne vhodnú kombináciu dvoch)

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Skús si pozrieť aj podmienky http://www.fio.sk/ či ťa nezaujme,
    pred mesiacom som zriešila tam účet.
    Akurát je tam jeden výber do mesiaca zadara, ale ja aj tak nevyberám hotovosť a na platby kartou a na nete mi bohate stačí.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Privatbanka ma ucet zadarmo? Ani neviem...
    mBank mam od zaciatku, ale zial skomplikovali podmienky, treba vselico strazit.
    Unibanka je jednoduchsia - ja radim tuto.

    Osobný účet bez poplatkov v UniCredit Bank alebo Privatbanka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.