Zavrieť

Porady

Auto v podnikani a 60% vydavky

Dobrý deň, prosím o radu. Podnikateľ kúpil minulého roku ojazdené auto. Dal ho do majetku firmy odpísali sme alikvotne prvý rok. Tento rok sa však rozhodol že ide na paušál 60% - nakoľko nemal príjem nad 20000. Čo mam urobiť teraz s tým autom? To ho môžem odpisovať naďalej, alebo mam prerušiť, alebo nejakým spôsobom vyradiť? Ďakujem za pomoc.
3 komentárov     zbaliť
veronikasad auto bude využívať na podnikanie ďalej ?
aktivka123 No tento rok sa rozhodol že nezaplatí cestnú daň tak asi nie.
veronikasad Otázka mimo témy, prečo si myslíš, že tí čo majú príjem nad 20000€ si paušálne výdavky uplatniť nemôžu ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Za rok 2016 ešte nie je možné uplatniť paušálne výdavky vo výške 60%, len 40%. Ten limit 20000 eur sa netýka príjmu, ale max. odpočtu výdavkov za rok, t.j. ak by mal príjmy v r. 2017 napr.. 30 000 eur, tak si môže odrátať 60%, t.j. 18 000 eur. Ak by mal však príjmy 40000 eur, tak 60% zo 40000 je 24000 eur, ale odpočítať môže max. 20 000 eur.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    aktivka123 Jeminečky ja som dobre blba... Ja som si debilne prečítala... tu zmenu. Žila som v tom, že to sa uplatňuje už tento rok a do výšky príjmu 20000. Ďakujem pekne za upozornenie. Pekná sa síce strápnim pred klientom ale radšej teraz jak neskoro.
    veronikasad Zo zadania nevyplýva že sa pýtaš na rok 2016. Tento rok je rok 2017, len výška príjmu pri ktorom sa môžu uplatniť PV ti nesedí ...
    aktivka123 Ale daňové priznanie robíme za 2016 rok, som sa zle vyjadrila.
      zbaliť

    Auto v podnikani a 60% vydavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.