Zavrieť

Porady

nechodia mi maily od : mail-t.com.sk

Dobrý deň, mám e-mailovú schránku na zoznam.sk a nechodia mi odoslané maily od domény .....@mail-t.com.sk. Bolo ich odoslaných viacero a ani jeden neprišiel oficiálne a ani do podstránky reklama alebo nevyžiadaná pošta. Ako to je možné?
3 komentárov     zbaliť
robovi Nemas nahodou v nastaveniach tej schranky na zozname zablokovany prijem emailov z tcomu? Mozno prilis silne nastaveny filter.
Co pise emailova schranka na t-come, ked sa vrati email zo zoznamu ako nedoruceny, ci nedorucitelny?
Na tej t-com adrese odkial sa to odosiela, hodi ich po odoslani do odoslanej posty?
strabag815 v nastaveniach filtra nemám nič blokované a email z tcomu sa nevráti nazad, píše že odoslané a správa sa uloží do odoslanej pošty a robia mi to oba maily na zozname takto, že nepríjímajú maily z tcomu.
robovi Mozno maju na zozname nejaky problem, ked to takto ide. Skus napisat adminovi zoznamu. Oni tam maju vlastny antivirak iste na serveri a mozno, ze ten to odchytava a hadze do ich kosa.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    je potrebné skontrolovať správnosť mailu pre príjem od t-comu, stačí jedno nesprávne písmenko

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Hmmmm.... predpokladám, že na tom zozname je niečo nesprávne nastavené. Buď je tam POP3 a preto zoznam neprijíma, alebo je nastavenie IMAP domrvené.
    IMAP je protokol, ktorým sa pristupuje k e-mailovým schránkam - správy sú na serveri a v okamihu prihlásenia by sa mali automaticky zo serveru stiahnuť do schránky.
    POP3 je zase iný systém - je to prepojenie na základe TCP/IP pripojenia - teda poštový server je po prihlásení kontaktovaný a vyžiadaný, aby správy poslal (teda nie ako v IMAP, kde sa to robí automaticky).
    Taktiež je dobré skontrolovať doporučený port - možne ten nastavený nie je dobrý.
    Je to síce stará (a možno aj neaktuálne), ale tú sú údaje o poštových serveroch https://www.mozilla.sk/thunderbird/s...ych-serveroch/

    Doplnenie: Pokiaľ prijímaš poštu cez poštového klienta (napr. Thunberdird) - dá sa to v jeho nastavenia nastaviť.Pokiaľ ideš cez Outlook.com - zubaté koliesko a tiež sa to dá nastaviť. Pokiaľ však využívaš len webov rozhranie - teda zoznam.sk - tak smola - tam ťažko nastavíš.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    robovi Zo zadania sa da vyrozumiet, ze ide asi cez web rozhranie , takze imap, ci pop3 neprichadza do uvahy..
    misoft Nuž v tom prípade - smola - nastavenia robí prevádzkovateľ poštového servera....
    robovi Preto som mu odporucil, aby kontaktoval admina servera zoznam.sk
    misoft Ten sa na to vybodne.....
    robovi Lahko mozne... Ale toto uz je mimo temy. :-)
    strabag815 napísal som adminovy,ale ajtak už neverím zoznamu, ktovie koľko emailov mi nepolo doručených, taktiež mam obavy že aj zo stonline.sk seriem na celý zoznam, využíval som ho kvoli jednoduchosti a prehľadnosti, lebo gmail mi príde taký oničom, je to tak take jednofarebne. Gmail by mal prijímať všetky emaily od domén?
    misoft G-mail prijme všetko. A nie je jednotvárny, jednofarebný - dá sa tam všetko možné nastaviť - rôzne motívy....okrem toho - g-mail si dokážeš prispôsobiť tak, ako potrebuješ. A navyše - má lepšiu ochranu ako nejak zoznam a iné "pseudo"schránky (kde sa za deň nakotí i 100 spamov....)
    A za ďalšie.... niektoré inštitúcie (často v zahraničí) skôr preferujú g-mail ako nejaké "národné" e-maily s doménou sk (často to automaticky hádžu do spamov. Overené na dvoch portáloch, kde post.sk a pobox.sk sa vrátilo ako nedoručené, ale g-mail bol okamžite prijatý.)
    robovi Vsetko ma svoje pre a proti. G-cko je naozaj dobre, ale stava sa najcastejsim cielom utoku. Ak mozes, urcite si neurob emailovu adresu resp. ucet vo formate MENO.PRIEZVISKO@gmail.com. Zvol si nejaku prezyvku, alebo nejaky nezmysel.
    strabag815 Díky za rady, kašlem na cely zoznam a natom g maily sa naozaj da toho vela nastaviť, ked som si tam davno robil učet tak všetko bolo po anglicky, a take jednofarebne, tak som sa oto nezaujimal nejak a použival ten blby zoznam, ale už má smolu,
    strabag815 Písal som aj adminovy na zoznam.sk a ako Ste mi tu písali že sa nato vybodne, tak tak aj urobil, neozval sa nikto, srať na celý zoznam
      zbaliť

    nechodia mi maily od : mail-t.com.sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.