Zavrieť

Porady

odvod do zdravotnej poistovne pri PP na kratsi pracovny cas

Dobry podvecer vsetkym,

po prvykrat idem zajtra odvadzat odvod za zamestnanca, stiahol som si program Olymp, socialnym poistnym som sa uz preluskal, ale zdravotne este stale odolava

Ide o zamestnanca zamestnaneho na kratsi pracovny cas a sice 1 hod./tyzdenne. Odpracoval u mna za mesiac 2 hod., za ktore mu prislucha mzda 100 Sk (2 x 50 Sk).

Zaujimalo by ma, aky je v tomto pripade vymeriavaci zaklad na vypocet zdravotneho poistneho? Olymp mi hadze VZ 636 Sk, a teda odvod zamestnanca 4 Sk (+ 22 Sk doplatok) a odvod zamestnavatela 64 Sk.

Nemal by byt VZ tych 100 Sk? Resp. preco tam vychadza prave ta suma 636 Sk?

Velmi pekne dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Ja odvádzam zo skutočného základu t.j. zo 100,-sk.Nepoznám tento program,ale v mojom to jednoducho prepíšem.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    emdzi

    Ide o zamestnanca zamestnaneho na kratsi pracovny cas a sice 1 hod./tyzdenne. Odpracoval u mna za mesiac 2 hod., za ktore mu prislucha mzda 100 Sk (2 x 50 Sk).
    Vyskúšala som tvoj prípad v Olympe, vyrátalo mi odvod správne, z VZ 100,-. Pozri, či máš dobre zadanú hodinovú mzdu a počet odpracovaných hodín.

    emdzi je offline (nepripojený) emdzi

    emdzi
    Paula,

    ak Ta to nebude prilis otravovat, mohla by si mi prosim napisat postup, ako to spravit s tym VZ zdrav. poistenia?

    V Personalistike som si totiz v Pracovnych pomeroch ako Pracovny uvazok dal 1/40, 1 hod., 1 den, zaskrtol som skratene podla §49, dohodnuta odmena 50 Sk.

    Ked si vsak vo Vypocte miezd rozviniem Zrazky a kliknem na Zdravotne poistenie, tak mi ako VZ hadze tych 636 Sk. Po oprave na 100 Sk je potom vypocet preddavku v poriadku, ale cervenou farbou upozornuje na chybu a nehodi tohto zamestnanca do vykazu preddavkov pre zdrav. poistovnu.

    Dakujem za pomoc

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    emdzi
    Paula,

    ak Ta to nebude prilis otravovat, mohla by si mi prosim napisat postup, ako to spravit s tym VZ zdrav. poistenia?

    V Personalistike som si totiz v Pracovnych pomeroch ako Pracovny uvazok dal 1/40, 1 hod., 1 den, zaskrtol som skratene podla §49, dohodnuta odmena 50 Sk.

    Ked si vsak vo Vypocte miezd rozviniem Zrazky a kliknem na Zdravotne poistenie, tak mi ako VZ hadze tych 636 Sk. Po oprave na 100 Sk je potom vypocet preddavku v poriadku, ale cervenou farbou upozornuje na chybu a nehodi tohto zamestnanca do vykazu preddavkov pre zdrav. poistovnu.

    Dakujem za pomoc
    Po pravde, skúšala som to u pracovníka s úplne iným úväzkom a inou hodinovou mzdou....ale: po vygenerovaní mzdy som si zadala opravu a v kalendári som na vo dvoch dňoch prepísala odpracovaný čas na 1 hod., ostatné dni som "vyklikala" ako nepracovné....(dovolilo mi zmeniť aj hodinovú mzdu, aby som mohla použiť tvoj prípad). Do zrážok nikdy nezasahujem, čo sa týka poistenia, iba ak pridávam zrážky iné (napr. str. lístky)

    odvod do zdravotnej poistovne pri PP na kratsi pracovny cas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.